Cyberpunk 2077 hakkındaki görüşleriniz

Bilgisayarda "konsol tarafını bilmiyorum çok fazla çökme var diyorlar" çok çok çok iyi bir oyun hatta benim gözümde yılın oyunu oldu bile diğer insanlara göre çok fazla çökme ve bugla karşılaşmadım 100 saatten fazla sürdü ama toplasanız 3-4 defa çökmüştür 9-10 defada bug olmuştur şansımamı böyle oldu bilmiyorum ama açıkçası pek de umrumda değil gayet zevk aldım bu gecede sokak çocuğu olarak tekrar başlayacağım.

Ne oluyordu sonda, spoiler başlığı altında yazabilir misiniz?

benim sonumda v şehir efsanesi oldu. Arasakayı yıkmak için kontrolü Silverhand'e verdim içinden geçti arasakanın. Lüks bir dairede uyandım ve Afterlife'ın yeni patronu olmuştum sonra da uzaya doğru yola çıktı v arasakanın son üssünü uçurmak için galiba.

Bu yıla kadar hikayeli oyun oynamamış biri olarak A Plague Tale Innocence'den sonra baya sardı Cyberpunk. Bug falan pek rastlamadım, ultra ayarlarda oynadığım için grafikler de gayet tatmin ediciydi. 2 sıkıntı var bence oyunda birincisi; yapay zeka biraz sıkıntılı gibi yanlarından koşarak geçtiğim görevler oldu :). Diğeri ise diyaloglarda, 3 seçenek sunuyor 1.yi seçiyorum ama hiç bir etkisi yok sadece biraz daha uzuyor konuşma eninde sonunda seçtirmek istediği seçeneği seçtiriyor oyun. Seçtiğimiz seçeneğe göre değişse olaylar daha güzel olabilirdi...

Bu yıla kadar hikayeli oyun oynamamış biri olarak A Plague Tale Innocence'den sonra baya sardı Cyberpunk. Bug falan pek rastlamadım, ultra ayarlarda oynadığım için grafikler de gayet tatmin ediciydi. 2 sıkıntı var bence oyunda birincisi; yapay zeka biraz sıkıntılı gibi yanlarından koşarak geçtiğim görevler oldu :). Diğeri ise diyaloglarda, 3 seçenek sunuyor 1.yi seçiyorum ama hiç bir etkisi yok sadece biraz daha uzuyor konuşma eninde sonunda seçtirmek istediği seçeneği seçtiriyor oyun. Seçtiğimiz seçeneğe göre değişse olaylar daha güzel olabilirdi...

Aynen öyle. Hikaye hariç geri kalanlar beni tatmin etti ama hikaye gerçekten aşırı kısa sürdü.

Blade Runner, Ghost in the shell, Cindy Pon İsyan vb. cyberpunk temalı dizi film ve kitaplarla büyüyen ve bu kültürü benimseyen biri olarak sadece şehri dolaşmak bile beni doyurmaya yetti açıkçası. Oyun hataları ve çökmelere gelecek olursak evet fazlasıyla can sıkıcı ve oynayış kalitesini olumsuz etkileyen bir durum lakin firmanın elinden geldiğince hataları kapatmaya gayret ettiğini düşünüyorum.

Blade runner, Ghost'in the Shell, cindy pon isyan vb. Cyberpunk temalı dizi film ve kitaplarla büyüyen ve bu kültürü benimseyen biri olarak sadece şehri dolaşmak bile beni doyurmaya yetti açıkçası. Oyun hataları ve çökmelere gelecek olursak evet fazlasıyla can sıkıcı ve oynayış kalitesini olumsuz etkileyen bir durum lakin firmanın elinden geldiğince hataları kapatmaya gayret ettiğini düşünüyorum.

O sıkıntılarında zaten 2021 yılı ocak ayına kadar tamamen yok olur diye düşünüyorum.

Bilgisayarda "konsol tarafını bilmiyorum çok fazla çökme var diyorlar" çok çok çok iyi bir oyun hatta benim gözümde yılın oyunu oldu bile diğer insanlara göre çok fazla çökme ve bugla karşılaşmadım 100 saatten fazla sürdü ama toplasanız 3-4 defa çökmüştür 9-10 defada bug olmuştur şansımamı böyle oldu bilmiyorum ama açıkçası pek de umrumda değil gayet zevk aldım bu gecede sokak çocuğu olarak tekrar başlayacağım.

Ben de en baştan nomad ve corpoyu tüm yan görevleri yaparak hepsini bitiricem. Bakalım neler değişecek oynanış ve ilerleyişte.

benim sonumda v şehir efsanesi oldu. Arasakayı yıkmak için kontrolü Silverhand'e verdim içinden geçti arasakanın. Lüks bir dairede uyandım ve Afterlife'ın yeni patronu olmuştum sonra da uzaya doğru yola çıktı v arasakanın son üssünü uçurmak için galiba.
Benimde 2. sonum aynı şekilde oldu ve çok hoşuma gitti en azından ilk sondan sonra çok iyi geldi, sizin aksinize ben hikayeyi aşırı derin ve çekici buldum çok hoşuma gitti tabii ben neredeyse tüm yan görevleri bitirdim ve yan görevler hayatımda oynadığım onlarca belki yüzlerce oyun arasında oynadığım gelmiş geçmiş en iyi yan görevlerdi, hepsinin bir hikayesi ve amacı var, gidip şuradan elma topla gibi görevler değil neyse ki çoğu oyunun ana görevinden çok daha iyi. Ana hikayeyi çok iyi buldum ama dediğiniz gibi biraz kısa.

Oyun bence giriş kısmı yani 5 saat bittikten sonra efsane oluyor.

Oyun bence harika başladı, harika devam etti hatta güzel de bitti ama çok erken ve kısa sürdü. Keşke daha da uzatsalarmış keşke jackieyle geçen yarım seneyi falan biz oynasaymışız. Onun haricinde sömürene kadar oynamaya devam edeceğim sadece şehirde gezinmesi bile başlı başına zevk.

Benim de 2. sonum aynı şekilde oldu ve çok hoşuma gitti en azından ilk sondan sonra çok iyi geldi, sizin aksinize ben hikayeyi aşırı derin ve çekici buldum çok hoşuma gitti tabii ben neredeyse tüm yan görevleri bitirdim ve yan görevler hayatımda oynadığım onlarca belki yüzlerce oyun arasında oynadığım gelmiş geçmiş en iyi yan görevlerdi, hepsinin bir hikayesi ve amacı var, gidip şuradan elma topla gibi görevler değil neyse ki çoğu oyunun ana görevinden çok daha iyi. Ana hikayeyi çok iyi buldum ama dediğiniz gibi biraz kısa.

Ya aslında ben de ana hikayeyi çok güzel buldum tek derdim ben oyunun bu kadar kısa sürmiceğini tahmin ettiğimden gittim yan görevlere pek girmeden bitirdim oyunu bilmiyordum bu kadar kısa süreceğini. Kısaca bana çok kısa ve çabuk sürede şehir efsanesi olduk gibi geldi. Halbuki oyunun sonu çok güzel bitiyor bence ama ben çok erken davrandım işte. Baştan başladığımda her yan görevi oyunu sömürene kadar bitireceğim o zaman çok daha fazla keyif alacağımı düşünüyorum. Zaten belirttim de hikaye harika başladı harika devam etti ama erken bitti onun için oyunu yan görevlerle beraber oynamak gerekiyor zaten yan görevlerdeki karakterlerin hikayelerini tamamlarsanız onlar da oyunun sonuna etki ediyor. Tek üzüldüğüm nokta jackie gibi harika yazılmış doğal bir karakterle daha fazla oynamak isterdim. O geçen yarım seneyi en azından oynasaydık çok tatlı olurdu bence. Sizin ilk sonunuz nasıl bitti.

Yeni konular

Geri
Yukarı