Cyberpunk 2077 i7-4790 sistemde CPU kullanımı nasıl düşürülür?

f0ril

Decapat
RAM
16 gb 2x8
Ekran kartı
1650 super
Anakart
z97a
İşlemci
i7 4790 (non-K)
Arkadaşlar merhaba sistemim aşağıdaki gibi, Cyberpunk 2077'ye yeni başladım ancak şehirde CPU kullanımı sürekli %80-85'in üstünde geziyor, ani FPS dropları yiyorum 70-80'den 40a düşünce can sıkıyor. 8 senelik işlemci haliyle yavaştan değişme zamanı geliyor ancak 1 sene civarı daha idare etmeye çalışıp komple sistemi yenileyeceğim zira pek upgrade edilecek yanı da yok gibi. Crowd density Low'a ayarlı, bunun dışında CPU kullanımını düşürecek ayar tavsiyeniz var mıdır?

Grafikleri hafiften yükseltmek veya FPS değerini sabitlemek CPU kullanımını düşürecektir.

Arkadaşlar merhaba sistemim aşağıdaki gibi, Cyberpunk 2077'ye yeni başladım ancak şehirde CPU kullanımı sürekli %80-85'in üstünde geziyor, ani FPS dropları yiyorum 70-80'den 40a düşünce can sıkıyor. 8 senelik işlemci haliyle yavaştan değişme zamanı geliyor ancak 1 sene civarı daha idare etmeye çalışıp komple sistemi yenileyeceğim zira pek upgrade edilecek yanı da yok gibi. Crowd density Low'a ayarlı, bunun dışında CPU kullanımını düşürecek ayar tavsiyeniz var mıdır?
Nexus üzerinden hazır settings dosyası bulup indirmeyi deneyebilirsiniz, oyun ilk çıktığında inanılmaz sorunlar vardı, R5 2600X ile %100/79C 2060 ile %100/80C görüyordum o şekilde halletmiştim. Bunun dışında halen yaşadığım saçma sorun; benimle alakalı mı, yoksa modlardan mı bilmiyorum ama borderless pencere modunda ise oyun şuan dahi: drop sorunları yaratıyor ve CPU %80/65-70C GPU %100/65-73C gibi sonuç veriyor, ama tam ekranda sorun yaşatmıyor FPS, sıcaklık, kullanım ve drop açısından. Belki sizde bu durumdan sorun yaşıyorsunuzdur, denemekten zarar gelmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı