Cyberpunk 2077 karalaması

@Palamutkafali dostum o kadar övdüğün firma sana bu tür bir hata yapıyor ve sen hala oyuna deli gibi fanboysun. Oyunu balondan daha hızlı şişiriyorsun(uz) ve daha hızlı patlatacaksın(ız). Gereksiz mesajlar atmayı bırak ve oyunun optimizasyon sıkıntılı olduğunu kabullen. Kaç yıldır yapamadıklarını tek güncellemede yapacaklar değil mi?
Sizce hatersınız o zaman bu kadar karaladığınıza göre daha oyun resmi olarak çıkmamasına ve bu değerlerin sadece grafik olarak verilmesine rağmen ortada bir video bile yok ve kaynak ne kadar güvenilir bilinmiyor. Fanboy değilim merak etmeyin her olumlu görüş bildireni fanboy olarak nitelendirmek mantıksız. Oyun çıkar bakılır eğer gerçekten optimizasyon sorunluysa o zaman sıkıntı olur tabi ama şimdiden peşin hükümlü konuşmak sadece fotoğrafa bakarak mantıklı değil.

Sizce hatersınız o zaman bu kadar karaladığınıza göre daha oyun resmi olarak çıkmamasına ve bu değerlerin sadece grafik olarak verilmesine rağmen ortada bir video bile yok ve kaynak ne kadar güvenilir bilinmiyor. Fanboy değilim merak etmeyin her olumlu görüş bildireni fanboy olarak nitelendirmek mantıksız. Oyun çıkar bakılır eğer gerçekten optimizasyon sorunluysa o zaman sıkıntı olur tabi ama şimdiden peşin hükümlü konuşmak sadece fotoğrafa bakarak mantıklı değil.
Tom's Hardware'dan bahsediyoruz. 1996 tarihli bir site ve daha önce hiç yanlış bilgilendirme olmadı bu adamlardan. Dediğinin olması çok düşük bir ihtimal, ilk gün patch'inden sonra benchmarklar en iyi ihtimalle 10fps daha iyi çıkar ki bu bile zor.

Zaten puanlarının çok düşük olacağı aşikardı. Gameplay leak vesaire derken gömmeye başladılar, sonu ne olacak bilinmez.
Puan düşük derken? :) 43 incelemeden Metacritic gibi bir sitede 91 puanı var şimdilik. Oyunun patladığı falan yok. Must-Play etiketi yapıştırılmış bile. Bu saatten sonra kim ne derse desin boş yorum yapmış olur. Evet optimize kötü olarak çıkabilir, bu CDPR'nin ayıbı. Ama çıkmadan kimse neyin ne olacağını bilemez. Güncelleme ile düzelebilir, düzelmeyebilir fakat oyunun kalitesi incelemelere göre şimdilik tartışmaya kapalı. Yani balon esprisi yapan arkadaşların balonu ellerinde patlamış durumda. Dikkat çekmeye çalışan bir kaç sitenin incelemesinin hiçbir önemi yok.

Bir oyunu kendi gözünüz ile oynamadan balon veya en iyi oyun yorumunu yapamazsınız. Daha çıkmamış bir oyun hakkında saçma sapan yorumlarda bulunanlar görüyorum. Oyunun incelemesini yapan sitelerin puan ortalaması aşağıda kabak gibi gözüküyor. 100 üzerinden kaç oyun 91 alabiliyor? Biraz mantık... Bu puan düşebilir, artabilir. En önemlisi oyunu kendiniz deneyip puanlayın. Bu bütün oyunlar için geçerli.

Optimizenin kötü olması demek, bir oyunun kötü olduğu anlamına gelmez. RDR2 ne olacak o zaman? Herkesin oynamaya çalıştığı bir oyun. O yüzden yorumları mantık çerçevesinde yürütün. Yalnız CDPR büyük ayıp etti. Bu FPS verileri gerçekse tam bir rezalet. Onu da belirteyim.
cyberpunk.jpg

Puan düşük derken? :) 43 incelemeden Metacritic gibi bir sitede 91 puanı var şimdilik. Oyunun patladığı falan yok. Must-Play etiketi yapıştırılmış bile. Bu saatten sonra kim ne derse desin boş yorum yapmış olur. Evet optimize kötü olarak çıkabilir, bu CDPR'nin ayıbı. Ama çıkmadan kimse neyin ne olacağını bilemez. Güncelleme ile düzelebilir, düzelmeyebilir fakat oyunun kalitesi incelemelere göre şimdilik tartışmaya kapalı. Yani balon esprisi yapan arkadaşların balonu ellerinde patlamış durumda. Dikkat çekmeye çalışan bir kaç sitenin incelemesinin hiçbir önemi yok.

Bir oyunu kendi gözünüz ile oynamadan balon veya en iyi oyun yorumunu yapamazsınız. Daha çıkmamış bir oyun hakkında saçma sapan yorumlarda bulunanlar görüyorum. Oyunun incelemesini yapan sitelerin puan ortalaması aşağıda kabak gibi gözüküyor. 100 üzerinden kaç oyun 91 alabiliyor? Biraz mantık... Bu puan düşebilir, artabilir. En önemlisi oyunu kendiniz deneyip puanlayın. Bu bütün oyunlar için geçerli.

Optimizenin kötü olması demek, bir oyunun kötü olduğu anlamına gelmez. RDR2 ne olacak o zaman? Herkesin oynamaya çalıştığı bir oyun. O yüzden yorumları mantık çerçevesinde yürütün. Yalnız CDPR büyük ayıp etti. Bu FPS verileri gerçekse tam bir rezalet. Onu da belirteyim.
Eki Görüntüle 769639
Harika bir yorum olmuş bu. Evet CDPR harika bir oyun yapmış gibi duruyor AMA bizi kandırdılar. Benchmarklar büyük ihtimalle gerçek ve yazıda katılmadığım tek nokta ileride düzelme ihtimali. Söz verdiklerinden çok uzaktalar. GTX1060 yazıda bahsedilen RDR2'de bile daha iyi sonuç veriyor.

Harika bir yorum olmuş bu. Evet CDPR harika bir oyun yapmış gibi duruyor AMA bizi kandırdılar. Benchmarklar büyük ihtimalle gerçek ve yazıda katılmadığım tek nokta ileride düzelme ihtimali. Söz verdiklerinden çok uzaktalar. GTX1060 yazıda bahsedilen RDR2'de bile daha iyi sonuç veriyor.
Bence de büyük ihtimal doğrudur FPS değerleri. Beni de hayal kırıklığına uğrattılar. Gerçekten hiç yakıştıramadım. Binlerce insan, düşük sistemleri ile rahatça oynayabileceklerini düşünüyordu. Umarım düzelir ama düzeltmesi çok zor bir iştir. Ne kadar etkili olacağını bilemem. Oyunun çıktığı gün göreceğiz. Şimdi ne desek boş. Bizi şaşırtmalarını umalım.

Arkadaşlar oyunu kimse bu kadar büyütmeseydi kimse de bu kadar hayal kırıklığı oluşmazdı ben başından beri çok bir şey beklemiyordum ki oyun eğer çok iyiyse ağzım açık kalsın diye bu arada Benchmark testleri gerçek gibi çünkü köklü ve güvenilir bir siteden geliyor sonuç.

Bence de büyük ihtimal doğrudur FPS değerleri. Beni de hayal kırıklığına uğrattılar. Gerçekten hiç yakıştıramadım. Binlerce insan, düşük sistemleri ile rahatça oynayabileceklerini düşünüyordu. Umarım düzelir ama düzeltmesi çok zor bir iştir. Ne kadar etkili olacağını bilemem. Oyunun çıktığı gün göreceğiz. Şimdi ne desek boş. Bizi şaşırtmalarını umarım.
Benim merak ettiğim diğer bir nokta eski nesil konsollar, PS4 ve Xbox One ailesine aşırı downgrade yemiş bir şekilde çıkartırlarsa olay olur.

Rdr 2 pc’ye ilk ciktigi gunler de rtx 2080’de bile fps sıkıntısı yasiyordu hocam(sonradan duzeltildi) cp77 daha cikmadi bile 1060’da rdr 2 daha iyi sonuc veriyor diyorsunuz su anlik karsilastirma gereksiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı