Cyberpunk 2077 ne zaman kırılır?

Ya merak ettiğim bir şey var önce korsan oynayıp satın alacaksın sonra peki korsan oyunu bitirip satın alınca ne değişiyor bitirilen oyuna neden tekrar para veriliyor ki?
Bitireceği ne malum sonuçta oyun cold War gibi 4 saat sürmüyor. Satın alıp iade edebilir ama yanlışlıkla 2 saati geçerse iade edemeyebilir beğenmezse.

Ya merak ettiğim bir şey var önce korsan oynayıp satın alacaksın sonra peki korsan oyunu bitirip satın alınca ne değişiyor bitirilen oyuna neden tekrar para veriliyor ki?

Emeğin karşılığını vermek için.

Düşüncem şu yönde. İnsanların her oyuna 250TL gibi verecek durumu yoktur. Sadece yılda 1-2 kez verebilir bunu da iyi bir oyunda harcamak isteyecektir. Oyunu korsan deneyimledikten sonra yapımcıyı desteklemek için oyunu satın alıyorlar.

Bu oyunun korsan olmasının bir anlamı yok. Bu oyun Online olarak fark atıcak bir oyun. Single olacak bir oyun olsaydı bu kadar konuşulmazdı.

Tam tersi tamamen hikaye odaklı oyun
Düşüncem şu yönde. İnsanların her oyuna 250TL gibi verecek durumu yoktur. Sadece yılda 1-2 kez verebilir bunu da iyi bir oyunda harcamak isteyecektir. Oyunu korsan deneyimledikten sonra yapımcıyı desteklemek için oyunu satın alıyorlar.

Veya direk korsan oynar buna kimse karışamaz herkesin kendi tercihi ben şuana kadar hiç para verip oynamadım hep crackli oynadım.

Geri
Yukarı