Cyberpunk 2077 Optimizasyon Güncellemesi Gelir mi?

Olmuyor maalesef; 1080P, RTX kapalı, DLSS Ultra performans, oyunun en düşük ayarlarında bile 60 FPS altına düşmeden oynayamıyorum. Benim istediğim şey oyunu en azından 60 FPS oynayabilmek yer yer 55 bile olmasın istiyorum bu kadar.

Bahsettiğim sorun da bu zaten, çünkü sizinkinden çok daha güçlü bir sisteme rağmen aldığımız değerler neredeyse aynı. Oyunun güzel olduğu aşikar ve oyuna bir oturuşta 10 küsur saat harcadım bugün, hikaye de çekici ve sürükleyici fakat şu FPS sorunu cidden bir süre sonra yoruyor.

-Spoiler içerir-

Bende de çok komik buglar yaşandı. Johnny silverhand karşımda sigara içerken sigarası havada takılı kaldı mesela ama içmeye devam etti, bir de Jackie'nin arabada ölürken bana uzattığı çip bir anda tabancaya dönüştü ve kafama tabanca soktum resmen. Bunların dışında havadan bir anda düşen insanlar, yanlarına yaklaşınca sanki üzerlerine sürmüşüm gibi delicesine kaçan yayalar, oyunu checkpointten geri yükleyince daha önce öldürdüğüm NPC'lerin gökten yere düşmeleri vs. vs. Gibi daha ufak çaplı buglar da yaşandı.

Kalabalık ayarını düşürün. Etraftaki insan sayısı azalıyor öyle olunca da FPS artıyor. Medium ayara getirirseniz rahat rahat 60 FPS oynatır diye düşünüyorum.
Hocam şu an kontrol ettim önerdiğim ayarlar RT yansıma ayarını acın RT gölge ayarini devre dışı bırakın ve RT ışıklandırmalar ayarını da en fazla medium yapın. DLSS için işe quality de kalsın en kötü balanced a getirin. Oyun ayarlarını işe Ultra'da tutun. Kalabalık ayarını da medium a getirin. Bu şekilde 57 FPS ortalama alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Arkadaşlar oyunun GTA ile kıyaslanma sebebi tamamen CDPR, adamlar dediki GTA 5 gibi oyun yapıyoruz hatta onu devireceğiz gibi cümleler kullandılar. Bütün reklamlarında bu oyun açık dünya dediler oyunun çıkmasına 1 hafta kalmışken RPG olduğunu söylediler, daha da derinlere ineyim en düşük sistemlerde bile oyunumuz kasmayacak dediler, oyunu ertelerken optimizasyon dediler bütün bunları söyleyip oyuncuları gaza getiren bir firmadan dünyanın gelmiş geçmiş en buglu oyunu çıktığı zaman kimse kusura bakmasın bunu kendinize zorla yedireceksiniz kimse burada fanboyluk yapmasın bu oyun PS4'de 23 FPS oynatıyor, insanlar PS4 için 400-500 TL para verip kimse böyle bir sonuç istemez. Dışarıdan kaliteli sanıp elinizde Çin Malı diye patlayan ürünler alınca neden böyle konuşmuyorsunuz hemen iade etmeye gidiyorsunuz. Ben kardeşim beni gaza getirip 8 milyon insan ile beraber satın aldırttıysa bu oyunu bana söke söke hakkını verecek, bu sorunlar düzelmediği taktirde tüm kullanıcılara iade hakkı bulunmalı. Bu şirkete dava bile açabilirler şu an her şeyi geçin oyunda dinimize ülkemize atatürkümüze bile hakaret edilmektedir isteseler komple kaldırtırlar piyasadan hükümet olaya el atsa şirket batar biraz ciddi düşünün bu konular çok hassastır.

Ben GTA V diye girmedim zaten rockstar diye girdim, şuan oyun sektöründe böyle oyuna denk en büyük şirket rockstar o yüzden rockstar dedim GTA V diyen sensin. Bende diyorum ki güzel kardeşim ben 20 saat oynamama rağmen 3-4 bugla karşılaştım oyunda 1 kere çökme yaşamadım grafiklerim orta ve yüksekte oynuyorum ben oyuna bayıldım oyunu keşfetmesiniz bilirseniz çok keşfedilecek silah araç ve özellikleri var mükemmel bir iş çıkarılmış yan görevleri bile çok zevkli ben köküne kadar zevk alıyorum oynarken.
Cyberpunk'ı Rockstar'a versek şöyle olurdu yok efendim bilmem ne olurdu dedikten sonra savunacak pek bir şeyin kalmadı ama hala lafı oradan oraya çekiyorsun. Gta'dan da benden önce söz eden sensin bu neyin kafasıdır hakikaten? Üstelik "Rockstar'a versek emin olun o da bu kadar sorunlu çıkarırdı" dediğinde Rockstar'ın çıkardığı işlere işaret etmiş oluyorsun kardeşim. Doğal olarak Rockstar'ın çıkardığı işlerin kalitesine bakıp aynı kalitede olur muydu olmaz mıydı diye sormuş oluyorsun. Ben de buna istinaden konuşmuşum git yanıtıma bak. Yani Gta'dan Rdr'den aslında sen söz ediyorsun. Ne söylediğinin farkında olsan keşke.

Ayrıca 20 saat oynamana rağmen üç dört bug ile karşılaştıysan ya hakikaten şanslısın ya fanboysun ya da oyunda gördüğün bugları tespit etmekle ilgili sorun yaşatan bir bilgi eksikliğin var. Orasını ben bilemem artık. Nihayetinde sayısız kopyada bu sorunlar yaşanıyor ki medyada, forumlarda söylenenler ortada.

Cyberpunk'ı Rockstar'a versek şöyle olurdu yok efendim bilmem ne olurdu dedikten sonra savunacak pek bir şeyin kalmadı ama hala lafı oradan oraya çekiyorsun. Gta'dan da benden önce söz eden sensin bu neyin kafasıdır hakikaten? Üstelik "Rockstar'a versek emin olun o da bu kadar sorunlu çıkarırdı" dediğinde Rockstar'ın çıkardığı işlere işaret etmiş oluyorsun kardeşim. Doğal olarak Rockstar'ın çıkardığı işlerin kalitesine bakıp aynı kalitede olur muydu olmaz mıydı diye sormuş oluyorsun. Ben de buna istinaden konuşmuşum git yanıtıma bak. Yani Gta'dan Rdr'den aslında sen söz ediyorsun. Ne söylediğinin farkında olsan keşke.

Ayrıca 20 saat oynamana rağmen üç dört bug ile karşılaştıysan ya hakikaten şanslısın ya fanboysun ya da oyunda gördüğün bugları tespit etmekle ilgili sorun yaşatan bir bilgi eksikliğin var. Orasını ben bilemem artık. Nihayetinde sayısız kopyada bu sorunlar yaşanıyor ki medyada, forumlarda söylenenler ortada.
Sende bir yerlerinden bir şey çizip yazma huyu var sanırım ? Oyunu Rockstara versek şöyle böyle olur demedim böyle oyunu rockstar yapsa yine aynısı olurdu dedim ki rockstar böyle bir işe girişmez CD Projectin kendi hatası amatörlükleri."Rockstar'a versek emin olun o kadar sorunlu çıkarırdı" cümlesinden nasıl sen benim rockstar'ın yaptığı oyunlara laf ettiğimi çıkardın inanılmaz, ben orada rockstar oyunları da aynı bunun gibi mi yazdım? kendi kendine bir şeyler uydurup kendi kendine laf sokmaya çalışmışın, ilginç. Ben düşüncemi yazdım karşılaşmadıysam karşılaşmadım ya da karşılaştım bu seni gram ilgilendirmez istemiyorsan oynamaz,görmek istemiyorsan yazmazsın, daha fazla uğraşarak çocuklaşmak istemiyor ve kavga dahi etmek istemiyorum, kendi kendine yazabilirsin.

Geri
Yukarı