Cyberpunk 2077 oyun çöküyor

• Konuyu başlatan couL
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 3B

couL

Hectopat
Herkese selamlar arkadaşlar, Cyberpunk şu hata ile topu dikmeye devam ediyor ne yaptıysam çözemedim sorunu. Hata kodu şöyle: File: e:\r6.release\dev\src\common\gpuapi\src\dx12\gpuapidx12error.cpp(41). ekran kartım Gigabyte 1660 Super OC versiyonu. İnternette biraz araştırdım OC ayarlarını sıfırlayarak çözebiliyormuş herhalde insanlar problemi ama bu kart fabrikadan direkt OC'lu olarak çıkmış buna müdahale etme şansım yok gibi. DDU ile driver sildim temiz kurulum yaptım tekrardan falan ama nafile. Yardımcı olabilecek var mı bu hata koduyla ilgili acaba. Hata kodundan belli gibi ekran kartıyla ilgili bir sıkıntı oluyor oyunda ama anlamadım. İlginize şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Herkese selamlar arkadaşlar, Cyberpunk şu hata ile topu dikmeye devam ediyor ne yaptıysam çözemedim sorunu. Hata kodu şöyle: File: e:\r6.release\dev\src\common\gpuapi\src\dx12\gpuapidx12error.cpp(41). ekran kartım Gigabyte 1660 Super OC versiyonu. İnternette biraz araştırdım OC ayarlarını sıfırlayarak çözebiliyormuş herhalde insanlar problemi ama bu kart fabrikadan direkt OC'lu olarak çıkmış buna müdahale etme şansım yok gibi. DDU ile driver sildim temiz kurulum yaptım tekrardan falan ama nafile. Yardımcı olabilecek var mı bu hata koduyla ilgili acaba. Hata kodundan belli gibi ekran kartıyla ilgili bir sıkıntı oluyor oyunda ama anlamadım. İlginize şimdiden teşekkürler.
Oyun kötü. Sisteminle alakalı degil.

Artı -2 Eksi

İnternetten ekran kartının normal değerlerine bakarak downclock yapsanız olmaz mı?

Yani enteresan gerçekten. 5 saat aralıksız açık da kalabiliyor oyun, 5 dakika oynatmadığı da oluyor. Save hastası oldum adım başı save alıyorum crash yiyeceğim diye üzücü gerçekten.

Oyun kötü. Sisteminle alakalı degil.

Oyun dosyaları bozuktur desen anlarım da bizde çökmüyor o nasıl olacak?

Yani enteresan gerçekten. 5 saat aralıksız açık da kalabiliyor oyun, 5 dakika oynatmadığı da oluyor. Save hastası oldum adım başı save alıyorum crash yiyeceğim diye üzücü gerçekten.

Oyun dosyalarını onar, işlemcide veya ekran kartında OC yok değil mi stok hızlarında çalışıyorlar?

Cyberpunk 2077 maalesef sıkıntılı bir oyun en iyi ekran kartlarda bile problem olabiliyor..Yazmış olduğunuz bu hatada reddit'de çok sayıda şikayet mevcut , biraz araştırdığımda işe yarayan bir yöntem varmış. Sizin için çevirdim ..
Öncellikle bu hatayı alıyorsanız diğer oyunlarda da bu hatayı alma olasılığınız mevcutmuş. Öncellikle temiz kurulum yaptıysanız (ekran kartınızın)
CMD'yi Yönetici olarak çalıştırın. Yazın "sfc / scannow".
Bunun yapacağı şey, Windows'un bozuk dosyaları tarayıp onarmasıdır. Windows herhangi bir bozuk dosya bulursa, bunları otomatik olarak onarır.
Ardından, Nvidia Denetim Masasını açın "Yardım"a gidin ve
saat hızlarını Nvidia Referans Kartları, yani Founders Edition Kartları ile aynı değere ayarlayacaktır.
BUNUN SADECE REFERANS KARTINIZ YOKSA ÇALIŞACAĞINA DİKKAT EDİN. BİRİ VARSA, BU AYAR GRİ OLACAKTIR.

Bu nedenle, EVGA, ASUS, MSI, Zotac vb.'den bir GPU'nuz varsa VE fabrikadan hız aşırtıldıysa, bu seçeneği etkinleştirin. Founders Edition Card ile aynı hızda çalışacaklar. (Herhangi birinizin Kurul Ortaklarından herhangi birinin Kartı varsa ve fabrika OC'si DEĞİLSE. Nazik olun ve bu seçeneğin gri renkte olup olmadığını kontrol edin ve burada bu konuya yanıt verin).
Sisteminizi yeniden başlatsanız bile bu ayar etkin kalacaktır. Bu nedenle, hız aşırtmalı hızlarda başka oyunlar oynamak istiyorsanız bu ayarı devre dışı bırakın ve CP2077 oynamak istediğinizde etkinleştirin.

Son olarak, (işe yaradığından emin olmak istiyorsanız, o zaman bunu yapın. Bu son adım olmadan çökmeyeceğinden %100 emin değilim. Henüz test etmedim, ancak bu adımı yapmak işe yarayacaktır. PC'nize zarar vermeyin... doğru yaparsanız ) Windows'ta Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açmanız gerekecektir.

Bunu yapmak için: arama çubuğuna Regedit veya Kayıt Defteri Düzenleyicisi yazın
. Yapmanız gereken, TDR adlı yeni bir Kayıt Defteri Değeri eklemektir.
Basitçe söylemek gerekirse, TDR, bilgisayar donanımınızı, özellikle de GPU'yu izleyen bir denetleyicidir. Varsayılan ayarında, GPU bilgisayarla yanıt vermeyi keserse, TDR denetleyicisi sürücüyü yeniden başlatır. Bu teoride iyi olsa da, neredeyse değil, çünkü GPU'nuz çok çalıştığında yanıt vermeyi kesebilir. CP2077 çöktüğünde böyle oluyor.

Bu nedenle, Düzenleyiciyi açtığınızda: Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarına göz atın ve tıklayın:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002 (bazen ControlSet001 olarak adlandırılır) \Control\GraphicsDrivers

Düzen menüsünde, Yeni'yi tıklayın ve ardından açılır menüden aşağıdaki kayıt defteri değerini seçin. WINDOWS SÜRÜMÜNÜZE ÖZEL aşağı menü (32 BIT VEYA 64 BIT)

Oyun oynamaya çalışıyorsanız, hepinizin 64 bit Windows çalıştırdığını varsayıyorum.

QWORD (64-bit) değerini seçin.
Ad olarak TdrDelay yazın ve Enter'a tıklayın.
TdrDelay'e çift tıklayın ve Değer verisi için 8 ekleyin ve Tamam'a tıklayın.

Değişikliklerin etkili olması için Düzenleyiciyi kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Sistemden sisteme değişir. İlk çıktığında da %50 çöküyordu oyun. Niye çöküyordu bilinmiyor. Ufak tefek kalmış olabilir bu sorun.

1.23 itibaren pek çökme duymadım. OC testlerimde sürücüyle beraber çökebiliyordu, o da Allah'ın emri.

Aklıma geldi de, bir oyun için kartın ayarlarıyla bilinçsizce neden oynayayım dedim sonra oyunu yapanlara kızdım kendi kendime. Bu işleri çok anlamıyorum o yüzden bulaşmam sanırım.

RAM'lerden XMP kapatarak çözmüş birisi. Gördüğüm kadarıyla anakartında 4 adet yuva var A2 ve B2 yuvalarına (ikisi de kırmızı yuvalarda olacak) doğru olarak takılı mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı