Cyberpunk 2077 oyun çöküyor

• Konuyu başlatan couL
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 3B

couL

Hectopat
Herkese selamlar arkadaşlar, Cyberpunk şu hata ile topu dikmeye devam ediyor ne yaptıysam çözemedim sorunu. Hata kodu şöyle: File: e:\r6.release\dev\src\common\gpuapi\src\dx12\gpuapidx12error.cpp(41). ekran kartım Gigabyte 1660 Super OC versiyonu. İnternette biraz araştırdım OC ayarlarını sıfırlayarak çözebiliyormuş herhalde insanlar problemi ama bu kart fabrikadan direkt OC'lu olarak çıkmış buna müdahale etme şansım yok gibi. DDU ile driver sildim temiz kurulum yaptım tekrardan falan ama nafile. Yardımcı olabilecek var mı bu hata koduyla ilgili acaba. Hata kodundan belli gibi ekran kartıyla ilgili bir sıkıntı oluyor oyunda ama anlamadım. İlginize şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet o şekilde takılılar. XMP'yi kapatmayı denememiştim Cyberpunk için fakat hata kodu ekran kartı ile ilgili gibi duruyor, derman olur mu derdime bilemedim ama deneyeceğim. Teşekkürler.

Evet o şekilde takılılar. XMP'yi kapatmayı denememiştim Cyberpunk için fakat hata kodu ekran kartı ile ilgili gibi duruyor, derman olur mu derdime bilemedim ama deneyeceğim. Teşekkürler.

Olabilir tüm parçalar birbirine aktarım yapıyor. Ekran kartı RAM'den dolayı bir sorun yaşayıp hata kodunu buradan verebilir. Denemekten zarar gelmez. Bu şekilde hiç hata almazsan boş bir zamanında memtest86 yaparsın ne olur ne olmaz.

RAM'lerimi zaten ilk fırsatta değiştirmeyi düşünüyorum. Memtest86'yı kullanarak bakmıştım 1 sene önce falan sorunsuz çalışıyorlardı RAM'ler fakat farklı zaman dilimlerinde aldım ikisini, MHz değerleri aynı fakat CL değerleri farklı (CL14 ve CL16). Sanki ondan dolayı oyunlarda sıkıntı yaşıyorum gibi bir his var içimde. :) XMP'yi kapattım şimdi girip bakacağım tekrar pek ümidim olmasa da. :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı