Cyberpunk 2077 Oyununun'dan ne gibi beklentileriniz var?

Açık dünya,RPG öğelerinin çokça bulunması,yaşayan şehir,grafikler,insanlarla iletişim.Kısacası bir rol yapma oyununda bulunması gereken her şeyi istiyorum ve bunu da yapacaklarını biliyorum.Eğer maddi durumum iyi olursa kesinlikle alacağım.

Tarzının farklı olacağını biliyoruz.Witcher'dan kastımız Witcher'ı yapan firmanın bu oyunu kötü olamaz.Beklentimizi yüksek tutuyoruz.Zaten Witcher'ın da sevmeyeni çok.Bu tarz oyunları sevmeyenler elbette Cyberpunk 2077'yi de sevmeyecektir.
Çoğu kişi oyunun tarzına bakmadan Witcher yüzünden bekliyor. Onu diyorum. Yoksa CDPR'den yanlış oyun çıkmayacağı ve sevdiğim bir tarz olduğu için bekliyorum.

Witcher sevmeyenlerin de tam tersi çok seveceği bir oyun olabilir. Cyberpunk bana kalırsa herkesin alması ve oynaması gereken bir oyun. Fakat beklentiyi çok yüksek tutmak hiçbir zaman iyi değildir. Ama ister, istemez tutuyoruz. Kötü bir oyun olsa da CDPR'e verdiğim parayı helal ederim. O derece sevdiğim bir firma. :)

Bana nedense Witcher 3'ün altında kalacakmış gibi hissettiriyor. Yıllardır yapılıyor bu oyun ama beklenti inanılmaz yüksek. En son oynanış videoları biraz vasat geldi, kalan sürede ne kadar düzenleyip ne kadar mükemmele yaklaştıracaklar meçhul. Hikayeyi çok ve yan görevlerden yana bir şüphem yok ama oyun mekanikleri beklentinin altında kalacak gibi.

Beklentileri karşılayıp ondan sonra gelecek oyunlar için standart'ı belirlemesini bekliyorum.Ya da iyi bir oyun da olsa beklentilerin altında kalıp patlamasını.

Son düzenleme:
Çıkmasını bekliyorum. Codex'e güveniyorum.
DRM koruması kullanmıyorlar zaten çıktığı gün kırılır. Ben elime para geçerse kırılsa dahi satın alırım, ki muhtemelen alıcam da zaten.

Açıkçası insanların fikirlerini pek ciddiye almıyorum bu tür konularda, çünkü RDR2 gibi bir şahesere bile ilk çıktığında laf eden tonlarca insan vardı. Mass Effect Andromeda oyununu saçma karakter mimikleri yüzünden gömen insanlar Assassin's Creed Odyssey'deki yapmacık, aptalca karakter mimikleri ve el kol hareketlerine laf etmiyorlar mesela. Bana kalırsa Mass Effect Andromeda bile daha iyi bu konuda Odyssey'den.

Bu yüzden kim ne derse desin yine de oynarım bu oyunu. Beklentim ise harikulade bir RPG oyunu olacağı yönünde.

DRM koruması kullanmıyorlar zaten çıktığı gün kırılır. Ben elime para geçerse kırılsa dahi satın alırım, ki muhtemelen alıcam da zaten.

Açıkçası insanların fikirlerini pek ciddiye almıyorum bu tür konularda, çünkü RDR2 gibi bir şahesere bile ilk çıktığında laf eden tonlarca insan vardı. Mass Effect Andromeda oyununu saçma karakter mimikleri yüzünden gömen insanlar Assassin's Creed Odyssey'deki yapmacık, aptalca karakter mimikleri ve el kol hareketlerine laf etmiyorlar mesela. Bana kalırsa Mass Effect Andromeda bile daha iyi bu konuda Odyssey'den.

Bu yüzden kim ne derse desin yine de oynarım bu oyunu. Beklentim ise harikulade bir RPG oyunu olacağı yönünde.
RDR2 iki GTA5 gibi mi ? Yani açık dünya ama ata falan biniyon. Görev yapıyon.

Geri
Yukarı