Cyberpunk 2077 Phantom Liberty DLC'sinin fiyatı sızdı, DLC 35 dolar olacak

Oyun ilk başlarda sorunlu çıkınca bütün çıkacak eklentiler bedava olacak demişlerdi diye hatırlıyorum. Şimdi neredeyse tam bir oyun fiyatına eklenti çıkarıyorlar. Bundan sonra CDPR'nin hiçbir oyununu oynamayacağım. Ne derlerse tersini yapıyorlar.

Phantom Liberty ile beraber C2077 ana oyun sistem özellikleri-ihtiyacı da arttırılmış hatta artık HDD desteği sonlandı sadece SSD'ye kurulacak demişler, bu çok garip çok can sıkıcı olmamış mı sizce? Bir de 1080p 30/60fps Ultra ayar için en az "Core i7-12700 / Ryzen 7 7800X" öneriliyor, burada neden i5-12600 değil de neden özellikle "i7" mesela?. Ana oyun ile beraber DLC sistem ihtiyacı olarak da böyle demesi bilemedim yani. Ekran kartında yine (Minumum değil) çözünürlük 1080p 30/60fps için Önerilen/Recommend olarak GTX 1060 6GB'dan RTX 2080 SUPER 8GB'a yükselmiş.

Zamanında fiyat artar diye özellikle official Türkçe altyazılı diye büyük beklentilerle 250TL'ye C2077 almıştık da ne mutluyduk değil mi, sonra en az 1-2 yıl sonrasına kadar düzelmeyen oynayışı etkileyen bug'lar glitch'ler vb derken bu yüzden oyuna dönmedim bakmadım bile. 2020'de çıkan oyunu şu an 2023'de oynayabiliyorum, evet patch'ler düzeltmeler vb derken bekledik ama hala daha hatalar sorunlar görüyorum ya neyse bir şey demiyorum. En azından oyunu kitleyen oyundan atan görev yapmayı engelleyen sorunlar olmadı buna şükür deyip gönlümce ayıla bayıla C2077 keyfi sürüyorum, oyun gerçekten harika bana bağımlılık yaptı acayip sevdim söyleyeyim ana görevler yerine yan görevler ek işler çok sardı beni.

Phantom Liberty, üstlerde yazıldığı gibi bir eklenti paketi değil genişleme paketi/DLC olması yüzünden sanırım (önceden C2077 almış olanlara) bedava sunulmuyor. Ya fiyata takılmayalım bence 300-400 demeyip yapıştırın alın geçin, 3-5 yıllık oyunlar bile 1000TL'ye yakın fiyata ulaştı hem zamanında 250TL verip C2077 alanlar benim ne demek istediğimi anlamıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı