Cyberpunk 2077 sizce nasıl bir oyun?

Oyun daha çıkmadığı için hikayesini bilemeyiz. Ama bildiğim kadarıyla oyunda yönetebileceğimiz 3 karakter var, birini seçip sadece o karakter ile oynuyoruz.
3 karakter yok. Onlar seçeceğiniz karakterin arka plan hikayesi. Herhangi biri seçip oynanabilecek. Arka plan hikayesine göre muhtemelen belli yetenekler öne çıkar.
Oyun çıkmadan nasıl bir oyun konusu açmak nasıl bir mantık çözemedim. Beğenmemeyi hiç çözemedim. Muhtemelen Witcher 3 gibi seveni oyunun hatalarına, eksikliklerine söz bile ettirmeyecek, sevmeyen de bu sevenlerin oyuna tutumu yüzünden oyuna daha da kıl kapacak. Ben Witcher'ı sevdiğim için bu oyundan da ümitliyim. Umarım güzel bir oyun olur ve daha da ertelenmez.

Bu oyunu sevmek için öncelikle siberpunk, post-apokaliptik temalı edebiyat eserlerine ve filmlere de ilgi duymanız gerekir. Oyun teknolojinin fazlasıyla önde olduğu ve insan yaşamına etki ettiği bir dönemi anlatıyor. Geliştirmeler, içerikler, oynanış yine gücünü bu temadan alıyor. Oyunun barındırdığı ögelerde bu bağlamda klasik fantastikten ayrılıyor. Tabi söz konusu yapım şirketi de çizgisel olmayan bir oyun tarzı sunduğu için alacağımız kararlar, izleyeceğimiz yollar oyuna doğrudan etki edecek. Tabi ki oyun çıkmadığı için videoaları inceleyerek yorum yapıyoruz ama türe yaklaşım açısından yapılmış en iyi oyunlardan biri olacaktır. Bu konuda şüphem yok.

Mükemmel, Witcher'dan sonra RPG havasını tekrar yaşayabileceğimiz ağır bir oyun. Ağırdan kastım RPG olarak şu ana kadar çıkmış bütün oyunlardan daha iyi öğeler barındıracak olması, yani en azından yapımcı böyle söylüyor.
Evreni olsun, NPC'lerin yaşamı ve dünyanın canlılığı vs. uzun süreler kendinden konuşturacak bir oyun.
Ayrıca oyuncuya özgürlük sunacak, yani ''Tek kural var o da kuralsızlık'' gibi diyebiliriz. Neyi istersen yapabilirsiniz, özgürsün.
Daha uzun anlatırdım ama çok uzar dostum, oyun daha çıkış yapmadan 5 ödül aldı bu bile oyunun beklentisini belirliyor. Cyberpunk 2077 damgası: Gamescom Ödülleri 2020 sahiplerini buldu!
Sence oyunun tekrar oynanabilirliği olacak mı yoksa tek seferlik oynayıp tekrar başlayamayacağımız bir oyun mu olacak? Oyunu ön sipariş vermek ile vermemek arasında gidip geliyorum tek sebebi bu. Tamam oyunun yayınlanan videolar cidden çok havalı ve güzel duruyor fakat eğer tek sefer oynayıp tekrar oynayamayacaksam bir anlamı yok. Genelde FPS oyunları tek sefer oynanabilir olduğu için korkuyorum.

Sence oyunun tekrar oynanabilirliği olacak mı yoksa tek seferlik oynayıp tekrar başlayamayacağımız bir oyun mu olacak? Oyunu ön sipariş vermek ile vermemek arasında gidip geliyorum tek sebebi bu. Tamam oyunun yayınlanan videolar cidden çok havalı ve güzel duruyor fakat eğer tek sefer oynayıp tekrar oynayamayacaksam bir anlamı yok. Genelde FPS oyunları tek sefer oynanabilir olduğu için korkuyorum.
3 ayrı başlangıç var, yani en azından 3 kez bitireceksiniz desem doğru olur. Tek seferde oynayıp bir daha oynamama durumu olmayacaktır, adamlar bu işi bayağı iyi yapmış. 3 ayrı hikaye, saat bazında bakınca direkt 400+ saat var gibi duruyor tabii oyunu tam bitirirsek. Eh 3 ayrı hikaye ile oyunu 1 seferde bitirmek haz vermeyeceğine göre, tahminen 2-3 kez oyunu komple bitiririz. Benim için sınırlama yok mesela, büyük ihtimalle ölene kadar hep oynayacağım.

@Chloe Price Oyun çıkınca hemen online gelmeyecekmiş, aslında bu doğru bir karar. Sebebi ise optimizasyon ile ilgili, ek olarak birçok insan direkt online oynar ise oyundan soğuyabilir. O yüzden öncelikle hikayeyi oynayıp daha sonrasında online oynamamızı sağlayacaklar, gayet yerinde bir karar. Mesela tam zıttı olarak GTA 5'i örnek gösterebilirim, hikayeye elimi sürmedim girersem anca online oynuyorum.

Bu oyunu sevmek için öncelikle siberpunk, post-apokaliptik temalı edebiyat eserlerine ve filmlere de ilgi duymanız gerekir.

Yok be hocam, RDR 2'den önce de Western'e meraklı değilseniz sıkar demişlerdi. Hayatımda bir kez oturup Western temalı film izlemişliğim yok, oyunu üç kez bitirdim. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı