Cyberpunk 2077 sizce nasıl bir oyun?

Oyunu ön sipariş ederek aldım. Oyunun yapımında The Witcher yapımcısı CD projeckt Red firması olduğundan dolayı şüphem yok. Parça parça oyunla alakalı olarak bizlere kesitler gösterdiler. Oyunun detayı çok yüksek. İsteyen istediği şekilde oynayabilecek. Örneğin, The Witcher'da yağ veya iksirleri hiç kullanmadan veya uğraşmadan oyunu bitirebilirsiniz. Ama bu yağ veya iksir yapımıyla uğraşmak ve her yaratık için ayrı ayrı bu etkileri kullanıp savaşarak, oyunun gerçekçiliğini arttırabilir ve daha fazla RPG ögelerinden yararlanabilirsiniz. Bu sadeye de RPG severlere daha çok keyif verebilecek detaylar var. Cyberpunk 2077'de buna benzer ögeler barındırıyor. Daha yüzeysel oynayıp eski Call of Duty oyunlarının mantığıyla çizgisel bir şekilde ana hikayeyi bitirebilirsiniz. Ya da bahsettiklerine göre "tek kural, kuralsızlık" mantığıyla RPG ögelerinin tavan yaptığı bir hikayeye giriş yapabilirsiniz.

Oyunda 3 şekilde başlıyorsunuz anladığım kadarıyla. Bir taşra hayatı, iki sokak hayatı, üç iş adamı hayatı. Bu detaylar bile oyunu 3 sefer oynamaya sebep olacak diye düşünüyorum 😄

Ayrıca güzel bir görsel şölen bizi bekliyor. NVIDIA Cyberpunk 2077 üzerinden bayaa şov yapıyor. Hem görsel anlamda hem de optimizasyon konusunda çoğu bilgisayara hitap edeceğini düşünüyorum.

Sadece grafikleri ve atmosferi ile bile beni etkilemiş bir oyun. Özgürlüğün çok fazla olduğu bir dünya olacak büyük ihtimalle. Karakterinizin her şeyini özelleştirebileceğiniz bir oyun. Konusunu çok da merak etmiyorum, oynanışı, akıcılığı, sürükleyiciliği ve atmosferi benim için yeterli. GTA 5 de bile hikayeyi çok merak etmezdim. Çünkü bu tür oyunlarda ne kadar özgürsünüz ne sizi eğlendirir bu önemli. Tabi bu benim fikrim :)

Geri
Yukarı