Cyberpunk 2077 vs Read Dead Redemption 2

Merhaba, 2 oyunda neredeyse aynı fiyat ve Steam dolar kuruna geçmeden birini alacak param var. Para mı hangisinde kullanmalıyım ve RDR2 sıkar mı diye korkuyorum, hayatımda hiç 150 saate yakın oyun oynamadım çünkü.

RDR2 hiç oynamadım ama Steam yaz indirimlerinde Cyberpunk aldığımdan beri oyunu 4 defa bitirdim hala daha oynuyorum. Cadılar Bayramı indirimlerinde Phantom Liberty DLC'sini aldım zamlanır diye. Aşırı sarıyor oyun, hikayesi aman aman bir şey olmasa da hikaye anlatımı olsun atmosferi, mekanikleri çok güzel oyun. 1'den fazla sonu olması ve diyalogları kendinizin seçebilmesi çok güzel bir olay.

Herhangi birini almanız durumunda diğeri içinizde kalacak. İçinizden hangisi geçiyorsa onu alın. İmkanınız varsa ikisini de alın, biri bittikten sonra diğerine başlarsınız.

RDR2 bence daha kaliteli bir yapım hikayesi sıkmıyor yan görevleri güzel random Event'ler harika Cyberpunk çok iyi grafikli DLC ile beraber alacaksanız iyi bir rol yapma oyunu DLC olmadan rol yapma öğelerini hissedemeyebilirsiniz hikayesi bana göre iyi değil oynanış gayet düzeltildi son güncelleme ile ama ben RDR2 tavsiye ederim saatten korkmayın bence kesinlikle sıkıcı bir oyun değil ha hikaye falan biter oyunu %100 yapmya çalışırsanız o yorabilir ama sadece hikaye oynayacaksanız 150 saatten daha kısa sürüyor zaten.

Vallahi çok kararsız kaldım Cyberpunk alasım var ama RDR2 de çoookkk büyük ve kaliteli bir oyun.

Hocam bu biraz daha sizin beğendiniz oyun türünede bağlı mesela ben şahsen Cyberpunk gibi cıvıl cıvıl ve GTA gibi etrafta kaos yaratabileceğim oyunları seviyorum. Mesela siz Witcher gibi oyunları seviyorsunuzdur o zaman RDR2'yi alabilirsiniz. Ama dediğim gibi RDR2 oynamadığım için kesinlikle Cyberpunk al diyemem çünkü RDR2 daha güzel bir oyun olabilir ama Cyberpunk'ın hikaye anlatımı, atmosferi, diyalog seçme mekaniği, 1'den fazla sonu, Phantom liberty gibi ekstra hikaye DLC'si, karakterini geliştirebilme mekanizması ve bir sürü özelliğiyle ben Cyberpunk'ı "oynamanızı" öneriyorum.

Açık söylemek gerekirse Cyberpunk 2077 + Phantom Liberty almanı tavsiye ederim. RDR 2 kimine göre muazzam oyun ama at sürmekle geçiyor oyun. Full aksiyon, görev ve hikaye istersen CB 2077. Ben 130.saate yaklaştım.

Gerçekten ya oyunu yaz indiriminde aldım Phantom Liberty'yi alana kadar 100 aldıktan sonra 60 saat daha oynamışım. Her sonu tek tek en baştan oynayarak deniyorum. Her bitirdiğimde de tekrar boşluğa giriyorum direkt yeniden başlıyorum.

Geri
Yukarı