Cyberpunk 2077 vs Read Dead Redemption 2

Merhabalar, 2 oyunda nerdeyse aynı fiyat ve Steam dolar kuruna geçmeden birini alacak param var. Para mı hangisinde kullanmalıyım ve RDR2 sıkar mı diye korkuyorum, hayatımda hiç 150 saate yakın oyun oynamadım çünkü.
Açıkçası ben Cyberpunk'ı ana hikayesi bittiğin de ve 2.0 güncellemesi gelmeden oynadığım için pek sıcak baktığım bir oyun değil. RDR 2 ise Chapter III'e kadar oynadım. Yani nerden baksan her iki oyuna aynı süreyi ayırdım, daha sonradan RDR 2'ye drvam ediceğim. Benim sana tavsiyem RDR 2 olur, çünkü; Her anlam da, grafik, mekanik, hikaye gibi konular da çok detaylı ve sürükleyici bir oyun. Vaktim olmadığı için yarım yamalak oynamak istemedim. Oyun hikayesi uzun ve oynanışı da iyi olduğu için tavsiyem RDR 2.

İkisini de oynamış birisi ve RDR2 hayranı olarak ben Cyberpunk 2077 diyorum çünkü en az 300 saatim var RDR2 de ve yan görev yok ana görev bitince yapabilecek hiç bir şey kalmıyor açık dünyada at sürmekten başka ki sevdiğim bir aktivitedir. Online a geçtim orası da kendisini tekrar ediyor yani bana kalırsa CP2077 daha çok yan görev ve yapabilecek şeyler açısından daha fazla seçenek sunuyor.

Cyberpunkun ana hikayesini bitirdim çok zevk aldığım nadir oyunlardandır. RDR2 yi de oynamaya çalıştım ama 10-12 saat oynadıktan sonra sildim çünkü oyun çok ağır işliyor pek bana göre değil. Aksiyon olsun oyun hızlı aksın vurdulu patlamalı bir seyler istiyorsan Cyberpunk öneririm. Uzun soluklu oynarsın.

Vallahi çok kararsız kaldım Cyberpunk alasım var ama RDR2 de çoookkk büyük ve kaliteli bir oyun.
Neden her ikisinin de k#1rsan sürümlerini denemiyorsun? Böylelikle satın alıp sevmezsen, boşuna keşke almasaydım demezsin. Şimdi baktım biri 800, diğeri 500 civarı. Cp 2077+dlc şiddetle öneriyorum ama bu fiyatlar(rdr2 dahil), sadece s.player oyunlar için çok gereksiz. İlgilenirsen özelden yardımcı olurum.

Her iki oyunuda oynadım. RDR2'yi 100 saate yakın bitirdim uzun oyun korkunuz varsa bence RDR2 de bu değişecektir Cyberpunk dünyası RDR2'den sonra bana çok yapmacık geldi(tabii ki piyasadaki diğer açık dünyaların çok üstünde) ve Cyberpunk temasından çok hoşlanmadığım için 20. saatte salmıştım ben ama tabii ki zevk meselesi.

Geri
Yukarı