Cyberpunk 2077'nin GTA V ile karşılaştırılması doğrudur

GTA 5 ile Cyberpunk 2077' nin fiziklerini karşılaştırıyorlar. Yada hatalarını. Mesela havaya ateş edince GTA 5 te NPC' ler kaçıyor ama Cyberpunk 2077' de NPC' ler yere oturup kafalarını tutuyorlar ve hiç haraket etmeden kalıyorlar. Mesela böyle karşılaştırmalar bence sıkıntı yaratmıyor. Çünkü dediğim gibi, oyunun hatalarını, fiziklerini vb karşılaştırıyorlar. Ve yapay zekasını. Ne alakası var insanların yumruk atıldığında yere düşüp bir anda yok olmasının RPG oyun olmasıyla. Birde evet CD Project Red belki Rockstar Games kadar büyük olmayabilir, sırf bu yüzden karşılaştırma yapamıyacakmıyız yani. Ama şöyle durum da var, gerçekten CD Project Red büyük bir firma olsaydı kesinlikle böyle bir oyun olmazdı. Çünkü adamlar ilk kez Cyberpunk 2077 kadar büyük bir oyunla uğraştı fln.
Yukarıda ki mesajı ben yazmadım. Yapımcıları yazdı.

Pardon hocam yazarken kendimi kaptırmışım da. Evet orda aynı tür diyor yapımcılar. Ve karşılaştırma yapmamak için hiçbir sebep göremiyorum ben.
Ben karakter gelişimi hakkında eleştireceğim tek. Cyberpunk 2077 çok ama çok güzel bir karakter gelişimine sahip.
Bitirdim Cyberpunk 2077'yi ama pek te her şeyi kullanmadım oyunda.
GTA V'te pek yok bu unsur.

Yani dediğin sadece yiyip, içip yaşak bu hayatı gibi bir şey. O mantıkta.

Sadece yiyip içip yaşama. Bu üçlünün dışında yaptıklarının aynısını insanlarda yapıyor. Tartışma olacaksa eğer mantıklı bir konu açılır güzel bir şekilde tartışılır ki, aynı konudan belki onlarca var. Her konuda ben kendi görüşümü yazar giderim. Fakat başkasının görüşüne saygı duymakta benim mantığımda yer alıyor. Yeni çıkmış oyunu 2013'te çıkmış bir oyun ile karşılaştırıyorsun. Senin görüşün görüşte başkasının görüşü görüş değil mantığında da değilim. Ben bir oyunu alır oynar sonra bir başka oyuna geçerim. Firma bana para vermiş veya bedavaya oyunu vermiş gibi Fan boyluğunu yapmam. Lakin bana soracak olursan cebinden hamburger çıkartan NPC'lerin, görünmeyen koltuklara oturan NPC'lerin ve diğer hataların bariz ortada olduğu bir oyunu oynayacağıma gider GTA Vice City oynarım daha iyi.

Son düzenleme:
Bana sağda solda "Cyberpunk'ı göm!" ya da "Cyberpunk'ı öv!" diye para verseler yine bu şekilde konu açmam.
Cidden size ne veriyorlar. Böyle bir PR çalışması yok.

Sadece yiyip içip yaşama. Bu üçlünün dışında yaptıklarının aynısını insanlarda yapıyor. Tartışma olacaksa eğer mantıklı bir konu açılır güzel bir şekilde tartışılır ki, aynı konudan belki onlarca var. Her konuda ben kendi görüşümü yazar giderim. Fakat başkasının görüşüne saygı duymakta benim mantığımda yer alıyor. Yeni çıkmış oyunu 2013'te çıkmış bir oyun ile karşılaştırıyorsun. Senin görüşün görüşte başkasının görüşü görüş değil mantığında da değilim. Ben bir oyunu alır oynar sonra bir başka oyuna geçerim. Firma bana para vermiş veya bedavaya oyunu vermiş gibi Fan boyluğunu yapmam. Lakin bana soracak olursan cebinden hamburger çıkartan NPC'lerin, görünmeyen koltuklara oturan NPC'lerin ve diğer hataların bariz ortada olduğu bir oyunu oynayacağıma gider GTA Vice City oynarım daha iyi.
Ben sadece, yapımcıların attığı mesaj ile insanların alakasız olmayan türler ile karşılaştırma yapmasını mantıksız bulduğumu söyledim.
Bana sağda solda "Cyberpunk'ı göm!" ya da "Cyberpunk'ı öv!" diye para verseler yine bu şekilde konu açmam.
Cidden size ne veriyorlar. Böyle bir PR çalışması yok.
Jelibon veriyorlar(!).
Gömme yok.

Çıkması gerekenden 2 sene erken çıkmış bir oyunu çıkışının üzerinden yıllar geçmiş ve sürekli güncellenmiş bir oyunla kıyaslamak doğrudur (!).

Yeni konular

Geri
Yukarı