Cyberpunk 2077 vs. GTA 5

Videoyu izlemedim, oyunun 2 saatini oynadım ama kimse kusura bakmasın ama Cyberpunk, GTA V'in tırnağını olamaz. GTA IV ile bile karşılaştırılamaz :D. Cyberpunk oyundaki atmosferi hiç hissettiremiyor. Buglar optimizasyonlar değil mesele. Mesele gerçekten olmamış bir oyun olması. Vuruş hissiyatı, fizik motoru vb. şeylerin çok kötü olması. Zaten GTA V'ya göre çok küçük bir alanda oyun geçiyor. Bari o haritadaki detayları gerçekçi yap ki insanları biraz daha oyuna çekeydin. GTA V çok daha gerçekçi atmosferi hissettiriyordu ki üstüne üstelik Cyberpunk 2077 RPG oyunu. O role bürünmen gerekiyor, o atmosferi yaşaman gerekiyor🙂.

Edit: Videoyu izledim. Şok oldum. Bu kadar mı berbat detaylarla oyun dolu olur🤬. Sanki GTA V 2020'de çıkmışta Cyberpunk 2004'de çıkmış gibi. Oyunu oynarken zaten kötü olmuş deyip iade etmiştim. Şu videoyu izledikten sonra iyi ki binlerce kez şükür iade etmişim diyorum. Tam rezalet. Şunu firmada çalışanlara göstersek, utanıp videoyu yarıda kapatırlar mı ki acaba? Bu kadar reklam yap, 7 yıl geliştir, 7 yıl önceki firmadan çok daha rezalet gerçekçi olmayan bir oyun ortaya koy🤬. Çöp asla demek istemezdim ama bu videodakilerden sonra kocaman bir "çöp" demek zorunda kalıyorum. Asla haterlık falan değil amacım ama doğruya doğru maalesef gerçekler böyle.
2016'dan beri geliştiriliyor. Witcher'ın DLC'leri bittiğinden beri yani. GTA 5 ise 5 yılda geliştirildi.

Evet arkadaşlar GTA 5 > Cyberbug 2077 olarak düşünüyorum hala. Çünkü bir konudaki videodan çok etkilendim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herkes görüşünü yazarsa sevinirim. Ayrıca benim fikrimi değiştirebilen veya daha fazla körükleyebileceğini düşünenler IBAN'larını da görüşlerinin altında bıraksın. Bana kalırsa GTA 3 > Cyberbug 2077 bu arada.
Dün açtığım konu: Cyberpunk 2077 Kötü Bir Oyun mudur?
Kimse düzgün bir şey yazmamış, sadece fanboylar ve haterler birbirlerine hakaretler savurmuş.

Eki Görüntüle 779465
Gelin hep beraber adaletli bir şekilde inceleyelim:
  1. Bu videodaki elementler detay elementleridir. Yani bir oyundaki arabanın tekerine sıkınca teker patlamıyor diye oyun güzel olmaz.
  2. Fizikler: Rockstar'ın kullandığı fizik motoru dünyanın en pahalı ve zor fizik motorlarından birisi olduğu için bu kadar kaliteli olması gayet normal ama CP2077'de fiziğin sıfır olması üzücü.
  3. Oyunların hikayeleri özneldir. Kimisinin hayran kaldığı hikayeye bazıları kusar. Buna kimse karışamaz. Benim fikrim ise CP 2077'nin hikayesi daha güzel. Karakteri GTA 5'e göre daha derin ve insan gibi hissettiriyorlar.
  4. Açık dünyanın tasarımı bence cp 2077'nin dünyası, GTA 5'e göre daha alımlı ve daha güzel hatta oyunun mimarisi o kadar hoş ki gerçekten böyle bir şehrin olmasını istememizi sağlıyor. Fakat işlev olarak sınıfta kalan bir dünyaya sahip.
  5. CP 2077 iyi bir RPG mi derseniz ise The Witcher 3'e nazaran daha iyi bir RPG deneyimi sunuyor. Bu seviye de Aksiyon-RPG için gayet yeterli bir seviye.
  6. Grafik bakımından iki oyunun da grafikleri çok ileri düzeyde.
  7. Yan görevlerin kalitesi CP 2077'in daha iyi bir seviyede. Neredeyse ana görev kalitesinde denebilecek seviyede. Fakat GTA 5'in görevleri daha çıtır çerez kafasında.
  8. CP 2077'in en iyi yönlerinden biri ise sanki o dünyanın içerinde hissetmemiz için elinden geleni yapmaya "çalışması". Bazen bu konuda eline yüzüne bulaştırdığı konularında olması biraz kötü ama mesela bütün oyunu (prolog sonrası) neredeyse tek çekim gibi. Eğer uyumazsanız veya ölmezseniz tek çekim deneyimini çok iyi veriyor.
  9. Araba dinamiklerinde GTA her ne kadar önde olsa da ne önemi var. CP'de berbat araba fiziklerine sahip değil.
  10. NPC olarak GTA milyar gömlek üste. Tartışmaya bile gerek yok.
  11. CyberPunk 2077'nin müzikleri, GTA 5'in müziklerinden daha iyi ve atmosfere daha çok sokuyor.
  12. CyberBug yazmak sizi komik yapmaz.
  13. GTA 3>CP 2077 yazman bu oyuna büyük bir ön yargın olduğunu ve "hater" olduğunu temsilcisidir.
  14. Artık Optimizasyon ve Bug kartını da atmayın sevgili kullanıcılar.

Neden sürekli bu iki oyun karşılaştırılmaya çalışılınıyor asla alamıyorum. Neyi seviyorsanız sevin ve onu oynayın. Kimse size bir şeyi zorlamıyor sonuçta.

Yine hortlattınız şu konuyu helal olsun.

Geri
Yukarı