Cyberpunk sistem gereksinimleri açıklandı!

1080Ti diye geziyorlardı ortalıkta birkaç ay önce😁 Oyun çok sağlam optimizasyon ile geliyor gibi görünüyor. RX 570/580 ve 1060 modelleri ile 1080p yüksek ayarlarda çok rahat oynanır.

Son düzenleme:
Konsol-PC farkı Apple-Android farkı gibidir. Apple 1 GB RAM koyar götürür, Android'de 2 GB RAM ile takılma yaşarsın. Aynı şey olsalar birinin ismi konsol diğeri PC olmazdı. Konsol diye bir şey de olmazdı ITX sistem derdik.

Ne olursa olsun kaç yıldır olan konsollar elbet PC'den kat kat düşük sisteme sahipler ve 7 senedir geliştirilen bir oyun optimizasyonu tabii ki de iyi olacak ben daha yüksek bekliyordum ama sen bilirsin.
1080 Ti diye geziyorlardı ortalıkta birkaç ay önce😁 oyun çok sağlam optimizasyon ile geliyor gibi görünüyor. RX 570/580 ve 1060 modelleri ile 1080P yüksek ayarlarda çok rahat oynarız.

Aynen öyle zaten aylar öncesinden sinyali vermişlerdi sistem gereksinimleri makul olacak diye.

RX470 bunu muhtemelen zar zor 30FPS açar. Bence mininumda R3 1300X-RX580, önerilende de R3 3300X-1070 olur. Çünkü asla denilenler olmuyor. FX8310 RX470'e düşük çözünürlükte darboğaz yapar o da ayrı mesele :).
Önerilene 1060 yazmışlar sen düşük ayarlarda 30 FPS alır diyorsun. Hangi akla hizmet bu? Günümüz grafiklerinin 2-3 sene ilerisinde ve optimizasyonu kötü olan RDR 2'yi RX 570 ile orta-yüksek ayarlarda 40-60 FPS arası oynadım, hatta test videom bile var. Bu oyun başarılı bir optimizasyon ile gelirse 570/580/1060 gibi kartlarla 1080p yüksek ayarlarda 60 FPS oynanır. Gereksiz bir mesaj yazmışsın.

Önerilene 1060 yazmışlar sen düşük ayarlarda 30 FPS alır diyorsun. Hangi akla hizmet bu? Günümüz grafiklerinin 2-3 sene ilerisinde ve optimizasyonu kötü olan RDR 2'yi RX 570 ile orta-yüksek ayarlarda 40-60 FPS arası oynadım, hatta test videom bile var. Bu oyun başarılı bir optimizasyon ile gelirse 570/580/1060 gibi kartlarla 1080p yüksek ayarlarda 60 FPS oynanır. Gereksiz bir mesaj yazmışsın.
Çoğu oyunun sistem gereksinimleri ile gerçek gereksinimleri aynı olmuyor maalesef. Bu durumu birçok oyunda yaşadık ki, belki bu oyun da çıktıktan sonra da optimizasyon için yine çalışırlar.

CDPR oyun çıktıktan sonra da optimizasyon çalışmaları yapmaya devam ediyor. Aynı sistem ile Witcher 3'ü iki yıl arayla bitirmiştim. İkinci oynayışımda daha güzel bir performans almıştım, biraz araştırınca adamların optimizasyon geliştirmesini kesmediğini öğrendim. Cyberpunk 2077 için de böyle olacağını düşünüyorum. Beklediğimizden de güzel bir performansla gelebilir oyun.

Önerilene 1060 yazmışlar sen düşük ayarlarda 30 FPS alır diyorsun. Hangi akla hizmet bu? Günümüz grafiklerinin 2-3 sene ilerisinde ve optimizasyonu kötü olan RDR 2'yi RX 570 ile ortam-yüksek ayarlarda 40-60 FPS arası oynadım, hatta test videom bile var. Bu oyun başarılı bir optimizasyon ile gelirse 570/580/1060 gibi kartlarla 1080p yüksek ayarlarda 60 FPS oynanır. Bilmiyorsan yorum yapma.
1) 1060 için onu demedim.
2) Önerilen demek ne demek?
3) Minimum demek bazı yerlerde 720P 24FPS anlamına bile gelebiliyor.
4) RDR ile Cyberpunk apayrı oyunlar.
5) Üslubuna dikkat et.
6) Benim dediğime karşı çıkıyorsun ve dediğin de iyi bir optimizasyonla gelirSE yine eğerde kaldık. Kötüyle gelirse ne olacak peki?

Çoğu oyunun sistem gereksinimleri ile gerçek gereksinimleri aynı olmuyor maalesef. Bu durumu birçok oyunda yaşadık ki, belki bu oyun da çıktıktan sonra da optimizasyon için yine çalışırlar.
Yazdığım yazıyı iyi oku. Optimizasyon sorunlu ve grafikleri günümüzden ileride olan RDR 2'yi RX 570 ile orta-yüksek ayarlarda çok rahat oynadım diyorum. "Önerilen sistem gereksinimleri gerçek değil yaw heheeh" tarzı komplo teorilerine gerek yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1060 için onu demedim.
570/580 1060'a denk.
RDR ile Cyberpunk apayrı oyunlar.
İkisi de AAA açık dünya oyunu. Bire bir aynı olamalarını mı bekliyorsun?
Üslubuna dikkat et.
Mesajımı kontrol ettim ancak bozuk bir üslup göremedim, başka mesajı okuyorsun herhalde.
Kötüyle gelirse ne olacak peki?
RDR 2 gibi orta-yüksek ayarlarda RX 570 tarzı kartlarla oynanacak 1080p'de. "Önerilen sistem gereksinimleri gerçek değil İsrail yazmış, 1080p 60 FPS için RTX 3090 NVLink isteyecek öğğ öğğ" tarzı komik komplo teorilerine gerek yok.

Son düzenleme:
Oynayabileceğime sevindim. Fakat 250 TL'yi bir oyuna veremeyeceğim galiba. Sonradan oynayacağım büyük ihtimalle
Maddi durumunuz yoksa anlarım ama şimdiki zamanda oyunların en az 500 TL'den çıktığı bir piyasada, Cyberpunk gibi bir oyuna 250 TL'yi çok görmekte ne bileyim... :)

Oyun 8 yıldır yapılıyor, bir zahmet optimizasyonu da adam gibi yapsınlar.
Ne oyunlar geldi, geçti yapımı 8 yıldan bile fazla, hiçbiri de bir zahmet optimizasyonu iyi yapayım demedi. İş CDPR'e gelince mi adam gibi yapsınlar oluyor? :) Adaletli olmak lazım. Tabii ki düzgün optimizasyon yapmaları gerek onca zamanda ama diğer firmaları da işin içine katmak lazım. En güzel örneklerden birisi RDR 2. Yapımına GTA 5'den sonra başlamadıkları kesin fakat optimizasyon durumu ortada. Onlar da bir zahmet adam gibi yapsaydı değil mi? :)

Yeni konular

Geri
Yukarı