Cyberpunk vs The Last of Us 2

Bence Cyberpunk daha çeşitli. Cyberpunk 2077 diyorum ben. Tabii TLoU2 oynamadım, izlediğim kadarıyla gerçekçi ama normal mekanikli bir oyun.

TLOU 2 teknik açıdan, hikaye anlatımı açısından ve oynanış açısından daha başarılı, hikayesini beğenmeyebilirsiniz yalnız, oynanış süresi CP 2077'ye göre biraz daha kısa, sizin isteğinize kalmış bir durum, iki oyun da alınabilir yalnız CP 2077'yi PC'de oynamanızı tavsiye ediyorum, diğer platformlarda daha sıkıntılı. Ben olsam TLOU2 alırdım sanırım.

evet. TLOU 2'nin finalini başlarına bakarak tahmin etmek kolay. RDR2'nin finalini en başlarına bakarak tahmin edemezsiniz. Satın almadan 6 ay önce spoiler yediğim RDR2'ye 300 saat gömdüm.

En üzüldüğüm spoiler TLOU 2'nin di
joel ölüyormuş ellie de intikam alıyormuş ve işin en trajikomik tarafı da ben bu spoileri bir haysiyetsiz bir YouTuber'den yedim direk önüme çıktı video adam direk hikayeyi yazsaymış başlığa

Şu anda ikisi de 200 TL karar vermem gerekiyor hangisi daha uzun hangisi daha keyifli hangisinin daha iyi hikayesi var vs tek bir sorun var o da TLOU hakkında bayağı bir spoilerler yedim ama Cyberpunk da hiçbir şey bilmiyorum. Sizce hangisini almalıyım?

Eğer konsolsa TLOU 2 ama PC ise Cyberpunk eğer bugları sorun ediyorsan merak etme yeni gelen Update ile oyundaki neredeyse tüm buglar düzeldi ayrıca hikaye olarak Cyberpunk çok daha iyi.

TLOU 2 bu arada. Teknik ksımı oynanışı falan çok güzeldi ancak hikayesi çoğu oyuncu tarafından sevilmedi ancak bence yeterli bir hikaye. TLOU1 de ise o hikaye çok güzeldi film gibi bir hikayesi vardı.

En üzüldüğüm spoiler TLOU 2'nin di
Joel ölüyormuş Ellie de intikam alıyormuş ve işin en trajikomik tarafı da ben bu spoileri bir haysiyetsiz bir YouTuber'den yedim direkt önüme çıktı video adam direkt hikayeyi yazsaymış başlığa.
Yapanlar var öyle. 26 saat az ama şimdi. Keşke daha uzun olsaymış. Türkiye için fiyatı pahalı. 200 TL 300 TL arasına alınır. Daha üstüne alınmaz.

yapanlar var öyle. 26 saat az ama şimdi. Keşke daha uzun olsaymış. Türkiye için fiyatı pahalı. 200 TL 300 TL arasına alınır. Daha üstüne alınmaz.

Çok haklısınız TLOU 1'i haftalarca oynamıştım ve o oyun zevki bir başkaydı TLOU 2'yi de haftalarca bitiriceğime inanıyorum özellikle gizlilik bölümlerinde öyle bir duruyorum ki sanki gerçekten içindeyim. 🙂

Çok haklısınız TLOU 1'i haftalarca oynamıştım ve o oyun zevki bir başkaydı TLOU 2'yi de haftalarca bitiriceğime inanıyorum özellikle gizlilik bölümlerinde öyle bir duruyorum ki sanki gerçekten içindeyim. 🙂
Bir oyun bana "Acaba yakalanacak mıyım?" hissini verip vermemesi önemli benim için. Gizlilik mekaniklerine yüklenip her şeye tek atınca gizliliğin anlamı kalmıyor. Zorlamalı. Horizon Zero Dawn benim için bu açıdan mükemmeldi. O hissi gerçekten alıyordum. RDR2 de aynı şekilde. TLOU2 de böyle duruyor. İlk TLOU'dan hissi alamıyordum çünkü gizlilik mekaniklerini fena tutmasalar da, etrafı karanlık yapıp bir korku oyunu gibi gösterdiler bazı kısımları. O kısımları hiç sevmemiştim. TLOU2 de bunu düzeltmişlerdir diye umuyorum. MGS V: Phantom Pain bu açıdan çok iyiydi.

GOW oynamadıysanız onu alın. Bence TLOU oynanış olarak sığ bir oyun ama hikaye anlatımı iyi. Cyberpunk oynanış olarak çok çeşitli ve eğlenceli ama yarım yamalak bir oyun. GOW oynanış olarak çok zevkli ve hikayesi insani içine alıyor.

etrafı karanlık yapıp bir korku oyunu gibi gösterdiler bazı kısımları. O kısımları hiç sevmemiştim. TLOU2 de bunu düzeltmişlerdir diye umuyorum
Oyunun sonlara doğru bir bölümü var ki nefret edeceksiniz eğer korku ve gerilimden hoşlanmıyorsanız. TLOU2'nin gerilim ögeleri çok daha kuvvetli. Zombi karşılaşmaları sırasında kalbiniz güm güm atıyor.

İnsan karşılaşmalarında ise gizlilik, önünüzdeki savaşa yaklaşım tarzı ve yapay zeka adına mükemmel geliştirmeler yapılmış. Bu açıdan zevk alacağınıza eminim.

Yeni konular

Geri
Yukarı