D Diski Oluşturma

eren6459

Centipat
Selam. Bilgisayarıma format attığımda D: yoktu. İnternetten izlediğim kadarıyla disk yönetimine geldim boş alana sağ tıkladım ve işte videodakiler gibi yaptım. Fakat bu oluşturduğum disk C'den farklıydı. Nasıl mı anladım? C diskine bir klasör atarken klasörü taşı var ama D diskine bir klasör atarken klasörü kopyala var. Bu farkın D'yi DVD/CD ROM yüzünden olduğunu gördüm. (Matshita DVD RAM) Sizce bunu nasıl düzeltirim? Fotoğrafa bakınca ne dediğimi anlarsınız.

20200601_140814.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke mevcut disk yapılandırma ekranını da görebilseydik. Oluşturduğunuz diskin harfini D olarak da değiştirebilirsiniz bu sizin elinizde olan bir şey sonuçta.
Shift/CTRL butonları ile kes/kopyala seçeneğini kolayca kontrol edebilirsiniz.

Şunu dener misiniz?Ben sorunumu bu yolla çözmüştüm.

dediğin gibi zaten harfini D: yaptım ama desiğim gibi C sürücüsü Disk ama D sürücüsü CD ROM .bunu nasıl çözebiliriz... Mellon_ senin dediğini yapmıştım olmadığından bahsettim bahsettim yazımda

dediğin gibi zaten harfini D: yaptım ama desiğim gibi C sürücüsü Disk ama D sürücüsü CD ROM .bunu nasıl çözebiliriz... Mellon_ senin dediğini yapmıştım olmadığından bahsettim bahsettim yazımda
Belki eksik bir adımdan ibaret diye düşünüp tekrardan sizi bilgilendirmek istemiştim. :)

çok sağolun az sonra disk yönetiminide atacağım
Dediğim gibi C:ye dosya atarken dosyayı taşı diyor ama D: ye atarken dosyayı kopyala diyor ama ama normalde dosyayı taşı demesi gerekiyor.

Dosya Ekleri

• 15910352253997214755577972407990.jpg
    15910352253997214755577972407990.jpg
    2,7 MB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı