D diski silinse bir şey olur mu?

• Konuyu başlatan dkk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 74

dkk

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Windows 10 Pro
İşlemci Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz 2.59 GHz
Takılı RAM 8,00 GB
64 bit
RAM
8
Merhaba. Dün bilgisayarıma USB olmadığı için USB'siz Windows 11 kurulumu yaptım. Cden bir miktar ayırıp (10GB) yeni birim oluşturdum ve ISO'yu buraya çıkarttım. Bu yüzden bilgisayarı data ya kurmak zorunda kaldım. Şimdi data kısmı SSD olarak gözüküyor. Oluşturduğum yeni birimi silip C ye geri katsam. Şu an görev yöneticisinde şöyle gözüküyor: 0 diski PC'nin kurulu olduğu yer ama normalde C de çalışıyordu önceden. W11 kurunca böyle yapmam gerekti. Bilgisayar dosyalarının SSD de mi olması gerek HDD de mi?

1713094706755.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Dün bilgisayarıma USB olmadığı için USB'siz Windows 11 kurulumu yaptım. Cden bir miktar ayırıp (10GB) yeni birim oluşturdum ve ISO'yu buraya çıkarttım. Bu yüzden bilgisayarı data ya kurmak zorunda kaldım. Şimdi data kısmı SSD olarak gözüküyor. Oluşturduğum yeni birimi silip C ye geri katsam. Şu an görev yöneticisinde şöyle gözüküyor: 0 diski PC'nin kurulu olduğu yer ama normalde C de çalışıyordu önceden. W11 kurunca böyle yapmam gerekti. Bilgisayar dosyalarının SSD de mi olması gerek HDD de mi?

Eki Görüntüle 2168230

Silerseniz bir şey olmaz.

D diskinde önemli dosyalarınız yoksa, bir şey olmaz silebilirsiniz. Bilisayar dosyalarının genellikle SSD'de olması gerekir.

D diskine USB'siz kurulum için ISO dosyasını çıksrtmıştım.

D diskinde önemli dosyalarınız yoksa, bir şey olmaz silebilirsiniz. Bilisayar dosyalarının genellikle SSD'de olması gerekir.

Ve C de değil mi? Yani GB i az olan yerde data da değil.

Ama benimkiler HDD de ben nasıl SSD'ye alabilirim? SSD D isimli diskte. Benim bilgsisayarımın dosyaları ise C isimli diskte. Eskiden tam tersiydi. Şu an C olan data ama normalde orada olmaması gerekiyor bilgisayar dosyalarımın bunu nasıl SSD'ye taşıyabilirim? @Worex52

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı