D&R'dan aldığım ürünün ayıplı çıkması ve sonrası

iGY 6

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Miami, FL
Selamlar, başımdan gelen olayları size aktarayım.

11.11 indirimlerinde HyperX Alloy FPS Red Switch (HX-KB1RD1-UK/A2) klavyeyi D&R üzerinden satın aldım. 3 gün içinde elime teslim edildi. Benim sipariş verdiğim gün farklı bir mağazadan aynı ürünü başka arkadaşım satın aldı. Birkaç ay kullanımdan sonra başından beri tuşların çift basmasından şikayetçiydim. Bildiğiniz şifremi girerken tuşlar çift bastı diye 50 kere yeniden denemem ve bazen hesabımın yanlış şifre yüzünden bloke edilmesine sebep oluyordu. Bazı hatayı kaldırmayacak oyunlarda ise yanlış etkileşimlere de yol açabiliyordu.

Bu yüzden arkadaşımla bir yerde karşılaşınca ona bu sorundan bahsettim. Başta daha önce Red Switch denememiş olduğumdan herhalde tuşlar o kadar hassas ki bazen böyle bir soruna yol açıyordu dedim. Arkadaşım kendisinin böyle bir problemi yaşamadığını belirtti. O böyle söyleyince ben şaşırdım tabii baya. Bir yanlışlık olmasın falan diye doğruladım ve kesin olarak emin olduğunu söyledi. Hemen HyperX Avrupa teknik servisine bir mail attım. Fatura resmi, klavyeyle alakalı birkaç kod ve ilerleyen süreçte de klavyenin sahip olduğu sorunu kanıtlayacak nitelikte video talep ettiler.

Videoyu çektim ve kendilerine mail olarak ilettim. Tekrardan dönüş yaparak ürünün bir problem geliştirdiğini ve satın aldığım noktadan değiştirmemi, değişim sağlamazlarsa çıkan anlaşmazlığın yazılı kaydını talep ettiler. Hemen D&R ile iletişime geçtim. Ürünü karşı ödemeli olarak kargolayın dediler. 24.02.2020 tarihinde ürünü kargoladım ve 25.02.2020 tarihinde teslim edildiği bilgisine ulaştım. Bu esnada klavyesiz kaldığım için ara ara müşteri hizmetlerini arayıp bilgi almaya çalışıyordum. Teknik ekibin sisteme düştüğü not kadar bilgilendiriyorlardı. En son geçtiğimiz pazar günü konuştuğumda ürünün akıbetinin önümüzdeki hafta kesinleşeceğini söylediler.

Ben de daha haberi gelecek, ürün kargolanacak, takip numarası atılacak, bana gelecek derken acaba kaç gün daha klavyesiz kalacağım diyordum. Bugün sürpriz bir şekilde ürün teslim edildi. Ürün açılmamış sıfırıyla değiştirilmiş. Kargo paketlemesi aşırı bir şekilde özenle yapılmış, açmak 10-15 dakika kadar sürdü. Hemen ürünü çıkarıp bilgisayara bağladım, bir not defteri açtım ve sorun var mı diye kontrol ettim. Çok şükür hiçbir problem yok. Böyle olmasına da sevindim.

D&R mağazası hakkındaki deneyimlerim bu şekildeydi, sağladıkları destek için kendilerine de ayrıca teşekkür ediyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı