D segmenti araç önerisi

GeistDerTechnik

Picopat
Makaleler
7
Arkadaşlar merhaba, yakın bir zaman öncesine kadar güncel kasa Ford Mondeo 1.5 EcoBoost araç kullanıyordum. Bu aracı yükseltme amacı ile sattım ve şirketteki yedek aracı idareten kullanmaya başladım (2019 Fiat Tipo 1.4 City LPG). Başta Passat 2.0 TSI almak istiyordum ama artık o motorla sunulmuyormuş. Genel olarak 4 kişi yolculuk yapıyoruz araçla, genel olarak karma kullanım ve uzun yol yapıyoruz. Konfor, iç hacim ve performans benim için önemli. Bunun dışında yakıt tüketimi düşük olursa ve bagaj hacmi geniş olursa iyi olur. Aklımda şu araçlar var:

Toyota Camry S Luxury 2.5 Hybrid 218PS: Gayet iyi donanımlar, performans, konfor ve iç hacim, düşük yakıt tüketimi. Biraz yaşlı işi gibi geliyor.
Peugeot 508 GT 1.6 Hybrid 225PS: Gayet iyi donanımlar, çok iyi konfor ve performans, düşük yakıt tüketimi. İç hacim beni düşündürüyor.
Skoda SuperB L&K 1.4 Hybrid 215PS: Gayet iyi donanımlar, performans, konfor ve iç hacim, düşük yakıt tüketimi. Malzeme kalitesi düşündürüyor.
Volkswagen Passat GTE 1.4 Hybrid 215PS: Gayet iyi donanımlar, performans, konfor ve iç hacim, düşük yakıt tüketimi. Biraz pahalı sanki.
Ford Mondeo Vignale 2.0 Hybrid 187PS: Gayet iyi donanımlar, performans, konfor ve iç hacim. Yakıt tüketimi ve performans hakkında endişelerim var.

Ne dersiniz, sanki bir şeyden feragat etmem gerekecek gibi. Sizin fikriniz ne olur? Görüşleriniz için teşekkür ederim.

Arkadaşlar merhaba, yakın bir zaman öncesine kadar güncel kasa Ford Mondeo 1.5 EcoBoost araç kullanıyordum. Bu aracı yükseltme amacı ile sattım ve şirketteki yedek aracı idareten kullanmaya başladım (2019 Fiat Tipo 1.4 City LPG). Başta Passat 2.0 TSI almak istiyordum ama artık o motorla sunulmuyormuş. Genel olarak 4 kişi yolculuk yapıyoruz araçla, genel olarak karma kullanım ve uzun yol yapıyoruz. Konfor, iç hacim ve performans benim için önemli. Bunun dışında yakıt tüketimi düşük olursa ve bagaj hacmi geniş olursa iyi olur. Aklımda şu araçlar var:

Toyota Camry S Luxury 2.5 Hybrid 218PS: Gayet iyi donanımlar, performans, konfor ve iç hacim, düşük yakıt tüketimi. Biraz yaşlı işi gibi geliyor.
Peugeot 508 GT 1.6 Hybrid 225PS: Gayet iyi donanımlar, çok iyi konfor ve performans, düşük yakıt tüketimi. İç hacim beni düşündürüyor.
Skoda SuperB L&K 1.4 Hybrid 215PS: Gayet iyi donanımlar, performans, konfor ve iç hacim, düşük yakıt tüketimi. Malzeme kalitesi düşündürüyor.
Volkswagen Passat GTE 1.4 Hybrid 215PS: Gayet iyi donanımlar, performans, konfor ve iç hacim, düşük yakıt tüketimi. Biraz pahalı sanki.
Ford Mondeo Vignale 2.0 Hybrid 187PS: Gayet iyi donanımlar, performans, konfor ve iç hacim. Yakıt tüketimi ve performans hakkında endişelerim var.

Ne dersiniz, sanki bir şeyden feragat etmem gerekecek gibi. Sizin fikriniz ne olur? Görüşleriniz için teşekkür ederim.
Listeye koymamışsın ama bence İnsignia. Peugeot 508 çok tartışılıyor ve iç hacim olarak gerçekten düşündürüyor fakat makyajlı kasa 508 tüm kullanıcıların beklemesi gereken bir araç bence.
iyinin de üstüne ekecekler çünkü. ama insignia yakıt tüketimi motor neslinin yeni olmaması nedeniyle karşılamıyor fakat hacim olarak sürücü keyfi kadar arka tarafa verdiği rahatlık yol tutuşu ayrı tabii ki hele 2.0 4WD çok keyifli otomobil. Passat konusunda cahilliğe kapılmayın lütfen mondeo tercih edin ama insignia derim. Umarım yardımım dokunmuştur :D

Yıl sonunda 508 Sport Engineered AWD modelinin tanıtılacakmış, onu beklemeye karar verdim. Eğer beklediğimi bulamazsam Insignia ya da yeni gelecek olan Arteon R`ı alacağım. Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

Yıl sonunda 508 Sport Engineered AWD modelinin tanıtılacakmış, onu beklemeye karar verdim. Eğer beklediğimi bulamazsam Insignia ya da yeni gelecek olan Arteon R`ı alacağım. Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.
Dediğim gibi 4 çekerin eksikliği büyük bir şey. Yardımım dokunduysa ne mutlu bana .
( İnşallah arteon almazsınız 2.0 4WD insignia pişman olursanız beni bulun. Saygılar :) )

Bence Mondeo dan inip Passat'a binmek pek mantıklı gellmiyor, Saydığınız araçlar içinde 508 en güncel kasa ve donanıma sahip. GT alacaksanız güzel bir tercih ama aile ile seyahat ettiğinizi yazmışsınız aile için arka taraf pek uygun değil görünüyor. Kriterlerinize göre Citroen C5 Aircross bakabilirsiniz. SUV tarzı istemiyorsanız Talisman'a da göz gezdirebilirsiniz.

Hocam konu bitmiş ama BMW 520 ya da Audi A6 düşünür müsünüz? Yılı bir tık eski olabilir belki ama konfor kalite asla ne bir Ford Opel Reno ya da peugeot. Motor seçenekleri de yeterli 3.0tdi ya da 2.0l dizel BMW tatmin etmezse yazılımla çok güçlenen arabalar. Bütçeyi yazmamışsınız ya da ben kaçırmışım bütçe belirtirseniz daha anlaşılır olur. A6'nın quattro olduğunu unutmamak gerek. BMW xDrive bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı