Passat vs. SuperB

Seat ilerde VW fiyatlandırmasını geçebilir çünkü Seat'ı daha klas yapmaya çalışıyorlar.
Alfa Romeo'ya karşı Seat'ı konumlandıracaklarını pek sanmıyorum ama sen de bir hareketlerinden benim fark etmediğim bir girişim görmüş olabilirsin. Seat başta tarihsel açıdan Alfa'ya karşı konumlandırılmaması gereken bir marka, Seat'ın tamamen spor araç (sedan/SUV için premium) yapımına girmesi gerekiyor. Dediğin şu şekilde olabilir; Ferrari karşısında Lamborghini var, Alfa Romeo karşısına Seat'ı çıkarıp (ki bence mantıksız olur) Opel'in karşısına yeni bir marka konumlandırabilirler belki. Yine de Seat'ı Alfa Romeo'ya karşı konumlandırmak çok mantıksız geliyor.

Bir de Seat'ın kemikleşmişe yakın bir kitlesi de oluşmuşken büyük kumar oynarlar.

Screenshot_26.png

Bunu okuyunca "YOK ARTIK!" dedim. :D Güzellik yarışmasında derece alan güzeli ikna edemedik, hadi mahalledeki Isabella'yı allayıp pullayalım modu gibi bir şey olmuş bu. :D Bizim Hacer teyzelerin bir kızı var, su gibi su! :D

Tarihsel açıdan Alfa Romeo'ya bakıyorum, tercih edecek kitlenin ve parası olsa alacak kitlenin o markaya bakışına bakıyorum... Seat'ın kendi amblemi bile şaşkınlıktan düşer herhalde gerçekten Alfa'ya rakip olarak ortaya konulsa. :D

10 yıl sonra bunu başarırlarsa birisi gelip burada dalga geçer benimle tabii, orası ayrı. Bende o vizyon yok demektir öyle olursa ama hâlâ aklım alabilemiyor. :D

Sportif araç yapmayı beceremeyen VAG'ın (Audi'nin bazı modelleri hariç) Alfa Romeo'ya düşmesine hiç şaşırmam :D Alfa Romeo gibi bir markayla sportiflik konusunda yarışmaları için ciddi anlamda yatırım yapmaları gerekiyor, öyle Passat ızgarası süsleyip piyasaya sunmaya benzemez bu rekabet, haberleri olsun da.

Ama mantıken baktığımızda Alfa Romeo ile yarışmak istiyorlarsa karşılarına koyacakları en iyi marka Seat olacaktır. Skoda zaten baştan eleniyor, VW daha çok Premium'a bütçesi yetmeyip her şeyden ortalama üstü kalite bekleyen kullanıcılara hitap ediyor, Audi zaten üst segment. Geriye Seat kalıyor ki Seat'ın bazı modellerde Opel bazı modellerde Alfa Romeo ile rekabet etmesi güzel bir altyapı sağlanırsa gerçekleştirilebilir.

Yalnız dediğim gibi VW'nin bir tarafı yemeyip Opel'e rakip olmak bize yeter de diyebilir :D

Yeni konular

Geri
Yukarı