D-Smart İnternet Hız Sorunu

EsXi

Kilopat
Makaleler
2
Herkese merhaba, şuan D-Smart Net kullanıyorum. Fakat internet hızım nedense 1 Mbps bile değil. Türk Telekom eve geldi port değiştirdi. Modemi değiştirdi, kabloları değiştirdi, aşağıdaki telefon kutusundan yeni kablo çekti fakat sorunum hala çözülemedi. Taahhüt olmasa bırakacağım bu interneti fakat taahhüt olduğu için bırakamıyorum. PC formatladım. Sorun hala aynı. Şimdi ise sorunumuzun çözülebilmesi için bizim Türk Telekom EliTT hizmetine yönlendirdiler. Bir de onlar gelip bakacaklar. Eğer bu sefer de çözemezlerse ne yapacağım diye düşünüyorum. Modemi sıfırlıyorum tekrardan kurulum yapıyorum düzelen bir şey yok. Acaba DDOS saldırısı yiyor olabilir miyim? Veya Türk Telekom benim hızımı mı kesiyor. 7 aydır sorun olmayan internette son 15 gündür hız berbat bir durumda. Anakartımda E2200 yani Killer Ethernet mevcut oradan bakıyorum hız kesiliyor mu diye fakat hızlar en yukarıda gözüküyor. (Alabileceğim en yüksek hızı gösteriyor) Lütfen bir yol gösterin bütün bir yaz tatili boyunca bu internet ile uğraşmak istemiyorum. @Recep Baltaş
İnternet hız testim:
D-Smart.PNG

Bina da ki hattı kontrol ettiler diyorsun, modem değişti diyorsun, müşteri hizmetleri bir şey yapamadı diyorsun ben de diyorum ki daha sen den kaynaklanan bir durum yok. Muhtemelen sana gelen hatta bir bir sıkıntı vardır. Aynı sıkıntıyı ben de bir ara Uydunet de yaşadım ertesi gün düzeldi sana tavsiyem alt yapı mevcutsa Uydunet veya SüperOnline'a geçmen.

Türk Telekom yok diyor. Hatta Veri merkezini arayıp sorun var mı diye sordu. Fakat onlarda sorun yokmuş. Hem apartman önündeki telefon kutusundan modeme yeniden kablo çekildi. Yine de düzelen bir şey olmadı. Müşteri hizmetleri de sadece arıza kaydı oluşturuyor. Taahhütten çıkmak için 750 TL istiyorlar interneti daha 7 ay kullandım. 7 aydır bir sorun yoktu son 15 günde ne olduysa benim internet gitti. Komşuya gidip hız testi yaptığımda (Aynı paketi kullanıyoruz) Onların hızı 6.70 Mbps çıkıyor. Bir türlü anlamadım bu işi. @Ajusshi

(Aynı paketi kullanıyoruz)
Kendin de belirtmişsin bak aynı paket ama onun hız farklı ve bunun sebebi sana gelen veri den kaynaklanıyor. Ne derse desinler senin şuan da tüketici hakkın senin taahhüt de ne belirttilerse onu sana vermek zorundalar.

Herkes masa başından hızım 8 Mbps diyor. Kaç kez kavga ettik hatırlamıyorum bile. Tüketici hakları hakem heyetine gittim. Teknik sorun olduğu için bir şey yapamayız diyorlar. Yani senin bu taahhütten cayma hakkın sadece 750 TL parayı verip çıkabilirsin diyorlar. Şuan zaten komşudan bağlanıyorum. D-Smart bayiiden D-Smart merkeze mail atıldı. 2 gün bekleyin dediler. İşleri bu bekletmek. Yarın da bekleyeceğim. Bakalım ne olacak gelişmeleri yazacağım fakat aklıma takılan bir soru var. Ben şimdi bu hizmeti alamadığım gerekçesiyle 750 TL vermeden bu taahhütü iptal etme gibi bir şansım var mı?

2 gün daha sabır et günlerin internet hız testlerinin fotoğraflarını al ve mahkemeye başvur benimle uğraşanla ben de uğraşırdım yapacak başka bir şeyin yok .

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı