D-Smart internet hızı yavaş

chaiNNN

Femtopat
Merhaba, xDSL değerleri göründüğü gibi fakat aldığım hız 2MB download, 2MB upload. Ne yapsam ne etsem de hızı arttıramadım, D Smart müşteri hizmetleri hep aynı şeyi yapıyor modemi kapatıp açın diyor kapatıp açtıktan sonra hızı bir süre iyi (10-20 dakika) sonrasında hızım yine 1MB-2MB dolaylarında dönüyor. Aklıma buraya yazmak geldi bu sorunu yaşayıp çözümünü bilen vardır diye düşündüm her türlü yazıya bakacağım yeter ki yazın şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-09-30-00-32-44-102_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-09-30-00-32-44-102_com.android.chrome.jpg
    36,7 KB · Görüntüleme: 95
  • Screenshot_2020-09-30-02-23-01-456_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    Screenshot_2020-09-30-02-23-01-456_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    33,3 KB · Görüntüleme: 99
Merhaba, xDSL değerleri göründüğü gibi fakat aldığım hız 2MB download, 2MB upload. Ne yapsam ne etsem de hızı arttıramadım, D Smart müşteri hizmetleri hep aynı şeyi yapıyor modemi kapatıp açın diyor kapatıp açtıktan sonra hızı bir süre iyi (10-20 dakika) sonrasında hızım yine 1MB-2MB dolaylarında dönüyor. Aklıma buraya yazmak geldi bu sorunu yaşayıp çözümünü bilen vardır diye düşündüm her türlü yazıya bakacağım yeter ki yazın şimdiden teşekkürler.
Bildiğim Kadarı ile Altyapı Kaynaklı Sorun

Evet VDSL2 50 MB tarifedeyim
Bildiğim kadarı ile altyapı kaynaklı sorun.

Modem kurulumu olurken yanlış bir hatta mı bağlandı acaba aklıma o geldi.
Ve bir sorum var Telekom porta bağlıyor ya o bağladıkları port ADSL port olabilir mi acaba tam bir bilgim yok aslında bu port konusunda öğrenmek için soruyorum.
Bu arada üst komşum 30 MB sorunsuz Türk Telekom tarifesi kullanıyor onda bir sıkıntı yok binada sorun olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Tesisatınızda bir sorun gözükmüyor. İnkanınız varsa 35 Mbps'lik pakete geçiniz. Yoksada internet hızınızı 45 Mbps düşürmeniz gerekir. Yine sorun olusa başka servis sağlayıcısına geçiniz. Bu hız değerleriyle VDSL internet kullanmanız mümkün değildir. Bu hız değerleriyle ancak 4 Mbps ADSL kullanılır.

Tesisatınızda bir sorun gözükmüyor. İnkanınız varsa 35 Mbps'lik pakete geçiniz. Yoksada internet hızınızı 45 Mbps düşürmeniz gerekir. Yine sorun olusa başka servis sağlayıcısına geçiniz. Bu hız değerleriyle VDSL internet kullanmanız mümkün değildir. Bu hız değerleriyle ancak 4 Mbps ADSL kullanılır.

Hız değerlerinin nesi kötü bilmedigim için soruyorum xDSL istatistikleri için soruyorum. Taahhütüm olduğu için başka tarifeye geçmek kolay değil.

Geri
Yukarı