D-Smart kısıtlı/güvenli mod kapatma

Daha fazla  
Yaklaşık 2.5-3 ay önce güvenli mod kendi kendine açıldı. D-Smart online işlemlerde kapalı olsa da filtreleme etkin ve bunu kapatamıyoruz. Servis sağlayıcımın müşteri hizmetlerine teknik destek için ulaştığımda bizde aktif olan herhangi bir kısıtlama (güvenli mod vs.) şu an mevcut değil dediler. Modemin arayüzüne giriş yaptım ve orada da bir şey bulamadım. Cihazımdandır diye düşündüm ancak ev ağına bağlı tüm cihazlarda aynı sorun var. YouTube'da örneğin kısıtlı mod kapatma tuşu kilitli durumda, kapatamıyoruz. İçerisinde şiddet vs. barındıran şeylerden erişkin içeriklere kadar hiçbir şey bir VPN vs. kullanmaksızın açılmıyor. DNS değiştirmeyi de denedim ancak hata veriyor, bağlantı kesiliyor. Bir bilgisi olan var mı?

Şu ana kadar denenenler:
- Modem resetledim.
- Servis sağlayıcımdan teknik destek almaya çalıştım.
- DNS değiştirdim.
- Kısıtlı mod ayarlarını YT üzerinden kapatmaya çalıştım ancak kilitli, kapanmıyor.
- Windows Defender'da aile koruması falan var mı diye baktım ancak yok.

Bu yolların hiçbiri işe yaramadı.

Tek işe yarayan çözüm VPN oldu ama VPN ve 16 Mbps internet bir araya gelince internet hızında aşırı düşüş oluyor. Bunun VPN'siz bir çözümü var mıdır?

Ek Bilgi: Altyapımdan dolayı ADSL 16 Mbps bir internet kullanıyorum. Servis sağlayıcım D-Smart ve Türk Telekom altyapısı kullanıyorum. Modemim ASUS ve evde ASUS Router var, arka odalardan çekmediği için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 2.5-3 ay önce güvenli mod kendi kendine açıldı. D-Smart Online işlemlerde kapalı olsa da filtreleme etkin ve bunu kapatamıyoruz. Servis sağlayıcımın müşteri hizmetlerine teknik destek için ulaştığımda bizde aktif olan herhangi bir kısıtlama (güvenli mod vs.) Şu an mevcut değil dediler. Modemin arayüzüne giriş yaptım ve orada da bir şey bulamadım. Cihazımdandır diye düşündüm ancak ev ağına bağlı tüm cihazlarda aynı sorun var. YouTube'da örneğin kısıtlı mod kapatma tuşu kilitli durumda, kapatamıyoruz. İçerisinde şiddet vs. barındıran şeylerden erişkin içeriklere kadar hiçbir şey bir VPN vs. kullanmaksızın açılmıyor. DNS değiştirmeyi de denedim ancak hata veriyor, bağlantı kesiliyor. Bir bilgisi olan var mı?

Şu ana kadar denenenler:
- Modem resetledim.
- Servis sağlayıcımdan teknik destek almaya çalıştım.
- DNS değiştirdim.
- Kısıtlı mod ayarlarını YT üzerinden kapatmaya çalıştım ancak kilitli, kapanmıyor.
- Windows Defender'da aile koruması falan var mı diye baktım ancak yok.

Bu yolların hiçbiri işe yaramadı.

Tek işe yarayan çözüm VPN oldu ama VPN ve 16 Mbps internet bir araya gelince internet hızında aşırı düşüş oluyor. Bunun VPN'siz bir çözümü var mıdır?

Ek bilgi: Altyapımdan dolayı ADSL 16 Mbps bir internet kullanıyorum. Servis sağlayıcım D-Smart ve Türk Telekom altyapısı kullanıyorum. Modemim ASUS ve evde ASUS router var, arka odalardan çekmediği için.

Ben daha demin bir çözüm buldum bende oldu sizde de olur diye umuyorum. Google'dan 192.168.1.1 yazarak modeme giriş yapıyoruz. Hızlı kurulum yerinden sürekli ileri tuşuna basıyoruz. Bitirdikten sonra bende düzeldi umarım sizin de sorununuz düzelir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı