DA-V4 RAM'ler 1457 MHz'de çalışıyor

CrayZCeGo

Centipat
Merhaba arkadaşlar donanım arşivi V4 aldım ancak aldığımdan beri drop takılma donma gibi sorunlarla karşılaşıyordum ve şüphelendiğim şey RAM'lerin MHz hızıydı ancak bunu Afterburner programındakı GPU MHz'si ile karıştırarak bu kaânate varmıştım ancak şimdi araştırdım biraz ve XPG profili 2933 de iken [değil iken de] RAM'ler 1450 küsür MHz'de çalışıyor bunu nasıl düzeltebilirim yemin ederim bilgisayardan soğutmuştu beni. Driver sorunu o sorunu Windows sorunu driver sil tekrar güncelle o bu sonunda ne olduğunu bulabildim. Keşke 4 gün önce bulabilseydim arkadaşlar ne yapmalıyım? İşletim sistemim Windows 10 Pro 30 TL'ye aldığım lisans kodu ile orijinal etkinleştirdim yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba arkadaşlar donanım arşivi V4 aldım ancak aldığımdan beri drop takılma donma gibi sorunlarla karşılaşıyordum ve şüphelendiğim şey RAM'lerin MHz hızıydı ancak bunu Afterburner programındakı GPU MHz'si ile karıştırarak bu kaânate varmıştım ancak şimdi araştırdım biraz ve XPG profili 2933 de iken [değil iken de] RAM'ler 1450 küsür MHz'de çalışıyor bunu nasıl düzeltebilirim yemin ederim bilgisayardan soğutmuştu beni. Driver sorunu o sorunu Windows sorunu driver sil tekrar güncelle o bu sonunda ne olduğunu bulabildim. Keşke 4 gün önce bulabilseydim arkadaşlar ne yapmalıyım? İşletim sistemim Windows 10 Pro 30 TL'ye aldığım lisans kodu ile orijinal etkinleştirdim yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bende de 2400 Mhz'de çalışıyordu. İlk geldiğinde default ayarlarda oluyor. Xmp profil ayarlarınızı kapatın. BIOS'tan RAM bölümüne gelin orada frekansı yazacaktır. Direkt olarak 3000 Mhz seçin. Kaydedin ve yeniden başlatın. Özellikle söylüyorum, Xmp ve OC gibi ekstra profil ve ayarları kapatın.

@tayfun_3438 Sorun sistemle alakalı değil.
Görev yöneticisinde gördüğünüz sayıyı 2 ile çarpınca olur. Eğer emin olmak istiyorsanız CPU-Z indirin oradaki bellek hızını 2 ile çarpın. Büyük ihtimal orada da 1457 Mhz gösterecektir.

Görev yöneticisinde gördüğünüz sayıyı 2 ile çarpınca olur. Eğer emin olmak istiyorsanız CPU-Z indirin oradaki bellek hızını 2 ile çarpın. Büyük ihtimal orada da 1457 Mhz gösterecektir.

Yok hayır onu biliyorum ben genel olarak söyledim bu sistemler ile sorun yaşayanların sayısı bir hayli yüksek diğer forumlardan biliyorum özellikle bu DADG2 dedikleri sistemle alakalı çok konular açılıyor.

Benim BIOS'ta da görev yöneticisinde de 3000 Mhz görünüyor. İşlemciyi ve ekran kartını yükselttim ama aynı sisteme sahibim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı