DA2 Sistem İçin UPS ve monitör Önerisi

ilkzg

Femtopat
Merhabalar, aşağıdaki sistemi sıvı soğutucu ekleyerek satın aldım. Bulunduğum yerde gece 1-2DKLIK elektrik kesintileri oluyor 2-3 haftada bir. Riske atmamak için bir de UPS almayı düşünüyorum. Önerebileceğiniz bir UPS var mı? UPS kullanmanın bazen daha büyük sorunlara yol açtığını da okudum birkaç yerde ancak emin olamadım.

Ayrıca grafik tasarım için ayrıca iki adet IPS monitör de alacağım. 1500₺'ye kadar çıkabilirim monitör başına.

500-600'e kadar çıkabilirim. Tabii bu bütçe yeterli değil derseniz mecburen başka bir yerden kısıp bütçeyi arttırabilirim.

Kısa süreli kesintiler için bir UPS'ye 500 TL vermeye gerek yok bunu alabilirsiniz.
650 VA iki monitörü + 5600XT'li sistemi nasıl karşılasın?
Çıkış Wattı = VA x Power Factor (0.7)

1200 VA üstü Line Interactive bir UPS işini görür.

Son düzenleme:
Makelsan lion 1200VA (2x7AH) 5-10DK line interaktif UPS MU01200L1 785, 00 TL yerine 495, 99 TL.
.
Hocam bunu alabirsiniz. PC, monitörünüz, ses sistemi, modem dahil hepsini korur. İnternet hattı koruması var. Güvende olursunuz. Makelsan iyi markadır.

VA kavramını bilmeden öylesine en ucuz UPS'yi tavsiye etmek mantıklı değil.

Bütçenizi biraz aşıyor ama ileriye dönük sistem güncellemelerinde bile bunu değiştirmenize gerek kalmaz. Min 1.5KVA almak mantıklı olur bu sistem için. 2KVA ile 1.5KVA arasında pek fiyat farkı olmadığı için bunu öneriyorum F/P olarak.

VA kavramını bilmeden öylesine en ucuz UPS'yi tavsiye etmek mantıklı değil.

Bütçenizi biraz aşıyor ama ileriye dönük sistem güncellemelerinde bile bunu değiştirmenize gerek kalmaz. Min 1.5KVA almak mantıklı olur bu sistem için. 2KVA ile 1.5KVA arasında pek fiyat farkı olmadığı için bunu öneriyorum F/P olarak.
2K Fazla. Sistem'i 550 Watt say, 2 monitörü 100 Watt say. 1200 - 1500 iş görür. Alınacakken Schneider almak lazım.

Geri
Yukarı