Dacia Duster Nasıldır?

2015 üstü model olanlar. 😀
2015 model üstü hangi kasa bilmiyorum ama genel bir yorum yapacağım.

Duster gayet alınabilir ve ülkemizde de çokça tercih edilen bir model. Dacia markasına olan algıdan dolayı ülkemizde bitmek bilmeyen "teneke" damgasını yemiş bir araçtır kendisi.

Duster almayı düşünen bir aile genellikle "alır binerim, bayramda falan köye gider yaylaya çıkarım" diye düşünür ve bu yüzden Duster'a yönelir.

Dacia ile Renault markası ortak olduğu için yürüyen, motor vb. gibi şeylerde kolay kolay sorun yaşamazsınız.

4x4 sistemi gayet güzel iş yapıyor.

İç mekanı ise geniş ve konforludur. Yalıtımı da yeterli ve iyidir. Malzeme kalitesi kötü denebilir çünkü her tarafı sert plastik ancak bu fazla dert edilecek bir konu değil, eğer alacağınız araçta aşırı trim sesi yoksa.

Yol tutuşu yeterlidir. Altınızdakinin SUV ve Duster olduğu bilincinde sürüş yaparsanız hiçbir sorun yaşamazsınız.

Bu yorumları birkaç yıl eski kasa Duster kullanarak, kullanıcılarıyla konuşark ve bir sürü taksi Duster kullanarak yapıyorum. Her araba konusunda olduğu gibi ehliyetsiz, ehliyetini yeni almış ve babasının arabasını kaçırıp, Instagram'da gördüğü fanboy postlarından edindiği yanlış bilgilerle yorum yapan arkadaşların görüşlerine pek aldırmamanızı öneririm.

Bu bütçede Duster yerine hafif ticarilere de yönelebilirsiniz.

Aslında minibüslere de bakabilirsiniz mesela Mercedes-Benz viano 2.2cdı gerçekten iyi bir araç. 3 adet cam tavan, otomatik vites, arkalarda airmatic süspansiyon sistemi gerçekten çok iyi bir araç isterseniz detaylı inceleme videosu atabilirim.

Hususi kasa olursa alınır. Yoksa yıllık 10 bin TL+ üstü vergi vs. ödeniyor.

Günlük kullanım için bence pek alınmaz ama kendinizi dağa taşa, bayıra vuracaksanız mantıklı.
350-400 herhalde maksimum.
Araba fiyatları gerçekten aşırı artmış dandik dandik arabaların fiyatlarına bak kafayı yiyeceğim.
Aile otomobili ararsanız Megane'dan iyisi yok şu piyasada. 1.3 ile, resmen araba canavar oluyor. Maşallah, çok kuvvetli bir motor. 140 beygirin hakkını veriyor. Dacia'dan da malzeme olarak çok daha iyi emin olun. Kendim de kullanıyorum oradan biliyorum.

Screenshot_20220328-213431_1648492484799.png

Ben, dizelden yanayım. Renault, dizel işinde bambaşka. Genel olarak Fransızlar bu işin piri. EDC ve TCe, çok uyumlu iki kombinasyon bunu da unutmayın.
Daha aracı ilk aldığımız dönemde bile (Haziran 2021 ve öncesi) araç rodaj değerini tamamlamadan önce bile 4.2'yi geçmiyordu şehir içinde. Muazzam bir motor.

Son düzenleme:
350-400 herhalde maksimum.
Araba fiyatları gerçekten aşırı artmış dandik dandik arabaların fiyatlarına bak kafayı yiyeceğim.
Mitsubishi ASX.

Yaktı olarak benzinli SUV la ra oranla en az yakanların dan.

Ya da Full paket bir Rifter tercih edilebilir.
Ne yüksek ne alçak.

Toyota Land Cruiser Prado alınabilir. Dacia'dan biraz fazla yakar ama gerçek bir suvdur.
Yanına bir de akaryakıt istasyonu alınmalı.
Yakıt yetişmez buna.

Toyota Land Cruiser Prado alınabilir. Dacia'dan biraz fazla yakar ama gerçek bir suvdur.
Ben bu tarz öneri yapanları anlamıyorum.
18 yılını deviren bir aracı alıp, başına bela mı alsın servisten servise koşarak? Yapmayın, etmeyin lütfen. Sorun yapacağını biliyoruz. Ayrıca aşırı fazla yakıtı var aracın.

Ben bu tarz öneri yapanları anlamıyorum.
18 yılını deviren bir aracı alıp, başına bela mı alsın servisten servise koşarak? Yapmayın, etmeyin lütfen. Sorun yapacağını biliyoruz. Ayrıca aşırı fazla yakıtı var aracın.
Fiyat filtrelemesi yapıp öneri yapıyorlar.
Ayrıca açıklama da ağaç düşmesi sonucu tavanı çamurluğu kapısı değişmiş yersen tabi .

Geri
Yukarı