Dağ bisikleti ile uzun mesafe yokuş çıkılır mı?

Poykisol61

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Mounty dağ bisikletim var 26 jant. Evim de dağ başında. Yaklaşık 2 km falan var. Denedim ama ilk başlarda çok rampa oluyor aşırı ağrıdı bacaklarım. Sorum şu; o bisiklette öyle bir yokuş çıkılır mı? (Kısa mesafeli yokuşları iyi çıkıyorum sorun olmuyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çıkılır, ama sana bağlı yoksa ben sırf kardiyo olsun diye kalitesiz bisiketle 40-50 km dağ yolu gitmişliğim de var. :) Ama bisikleti fena yıpratıyor.

Ön maşayı kilitlersen rahat çıkarsın çift amortisörlüye daha çok zorlar ama kilitleyerek rahat çıkarsın. Fakat bir yol bisikleti gibi olmaz dağ bisikletlerinin vitesleri daha düşük olur.

Mounty dağ bisikletim var 26 jant. Evim de dağ başında. Yaklaşık 2 km falan var. Denedim ama ilk başlarda çok rampa oluyor aşırı ağrıdı bacaklarım. Sorum şu; o bisiklette öyle bir yokuş çıkılır mı? (Kısa mesafeli yokuşları iyi çıkıyorum sorun olmuyor.)
Ben çıkıyordum öğretmene gittiğim dönemde.

Bisikleti niye yıpratsın? hiç bir zararı olmaz.
Dostum benimki Kaliteli bir bisiklet değil. Gittiğim yol zaten berbat bir de ben eski olduğu için hor kullanıyorum. Ondan dolayı dedim. Yoksa kaliteli bisikletler de tabi zararı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı