Dağ bisikleti mi şehir bisikleti mi?

Emin Faruk

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Radeon 7670M İntel HD Graphics 4000 8GB RAM İntel Core İ5-3230m 240 GB SSD
Merhaba. Sık sık bisiklet kullanıyordum. Genelde arkadaşlarımla sahilde bisiklet yolundan bisiklet sürüyoruz o yüzden ben şehir bisikleti düşünüyorum. Sizce mantıklı olur mu? Dağ bisikleti alsam arada ki fark ne olur?

Merhaba. Sık sık bisiklet kullanıyordum. Genelde arkadaşlarımla sahilde bisiklet yolundan bisiklet sürüyoruz o yüzden ben şehir bisikleti düşünüyorum. Sizce mantıklı olur mu? Dağ bisikleti alsam arada ki fark ne olur?

Hocam adı üstünde dağ bisikleti ve şehir bisikleti.
Sizce hangisi alınmalı dediğinize göre.

Ben her türlü dağ bisikleti tercih ederdim.

Ben dağ bisikleti tercih ederdim. Lastik seçimini dişsiz olarak tercih edersen şehirle dağ arasında çok çok bi fark kalmaz. Tabi amorsitörü kitlenen bir şey almak şartı ile

Bazı ara sokaklarda yollar bozuk olabiliyor öyle yerlerde şehir bisikleti ile sıkıntı yaşar mıyım?

Mosso legarda gibi ön kilitli amortisör e sahip bir şehir bisikleti kullanabilirsin. Düz yolda amortisörler boş yere enerjini emer, amortisör ün gerektiği yerde kilidi açıp öyle kullanırsın. Bu arada bisiklet yolunda bisiklet kullanıp nasıl sinir krizi geçirmiyorsun? Bisiklet yolunda eline şişe alıp yürüyüp spor yaptığını sanan zeka engelliler yok mu yaşadığın yerde?

Bazı ara sokaklarda yollar bozuk olabiliyor öyle yerlerde şehir bisikleti ile sıkıntı yaşar mıyım?

Çorluda yaşıyorum ve mahalle içlerindeki yollar hiç iyi değil. Eğer yolları düzgün olmayan veya taşlık yerlerde sürüyorsan dağ bisikleti, eğer düz yollarda gidiyorsan sadece şehir bisikleti öneririm kanka.

Mosso legarda gibi ön kilitli amortisör e sahip bir şehir bisikleti kullanabilirsin. Düz yolda amortisörler boş yere enerjini emer, amortisör ün gerektiği yerde kilidi açıp öyle kullanırsın. Bu arada bisiklet yolunda bisiklet kullanıp nasıl sinir krizi geçirmiyorsun? Bisiklet yolunda eline şişe alıp yürüyüp spor yaptığını sanan zeka engelliler yok mu yaşadığın yerde?

Maalesef var çok sinir oluyorum.
Merhabalar bu bisikleti almaya karar verdim:
Arkadaşım da kullanıyormuş şehir de düz yolda sürerken sıkıntı olmadığını söyledi. Orta amortisörü yok önde ise kilitsiz amortisör var. Bütçem de 2K civarıydı bütçeme de uygun. Sizce alınır mı?

Geri
Yukarı