Sizce şehir içinde yol bisikleti mi dağ bisikleti mi?

Lorfselo

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 2060 İ3 12100F
Arkadaşlar genelde şehir içinde sürüyorum. benim gönlüm Carraro race 042 istiyor. Ailem Carraro Force 950 al diyor. Sizce ne yapmalıyım? 2. el alacağım. Taşa toprağa neredeyse hiç girmem.

Hocam dağ bisikleti taşta toprakta kaymasını engellemek için var. Yol bisikleti uygun yani.

Taşa toprağa girmeyecekseniz dağ bisikletine hiç bakmayın bile. Yol, şehir bisikleti çok daha iyi olur.

Her ikisi de olur, her ikisi de olmaz. En başta biraz mesai harcayıp en önce bike fit konusu hakkında bilgi edinmeniz; ardından size uygun bedeni bulmanız ve/veya bike fit denilen işlemi yaptırmanız çok önemli (ücretli). Bisiklet satıcılarının geneli bu konuda yardımcı olamadığı gibi genelde büyük kadro satıyorlar kullanıcı da aşırı sele yüksekliği veya fazla öne uzanması yüzünden bisiklet kullanırken bedensel sıkıntılar ve ağrılar yaşıyor.

Her ikisi de olur, her ikisi de olmaz. En başta biraz mesai harcayıp en önce bike fit konusu hakkında bilgi edinmeniz; ardından size uygun bedeni bulmanız ve/veya bike fit denilen işlemi yaptırmanız çok önemli (ücretli). Bisiklet satıcılarının geneli bu konuda yardımcı olamadığı gibi genelde büyük kadro satıyorlar kullanıcı da aşırı sele yüksekliği veya fazla öne uzanması yüzünden bisiklet kullanırken bedensel sıkıntılar ve ağrılar yaşıyor.

Yol bisikleti olarak 52-54 kadro bakıyorum.

Bir de nerede yaptırabilirim?

Bildiğim 3 adet seçenek var istanbul için. Aktif pedal, sedona concept bir de trek bisiklet. İzmirde ise bisan ın kendi yeri var. Genelde Akitf pedalın fit hizmetinden memnun kalınıyor diye okuyorum.

Geri
Yukarı