Daha güçlü bir işlemci oyunda FPS artışından başka ne işe yarar?

Emircanazik

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar çok yakında var olan 4770K işlemcimi satıp çok üst düzey bir işlemci almak istiyorum. CPU almamdaki en büyük sebep elbeteki oyunlarda daha yüksek FPS almak ancak sadece oyunda mı işe yarıyor işlemci, bunu öğrenmek istiyorum. Daha güçlü bir işlemci oyunda FPS artışından başka ne işe yarar?

Güçlü işlemciye güçlü ekran kartları takabilirsin. Ve FPS'e etki eden en önemli parça ekran kartıdır. Çizim vb. programlar kullanmayıp sadece oyun için çok güçlü bir işlemci takmaya gerek yok. 4770K oyunlar için yeterince güçlü bir işlemci zaten.

Merhaba arkadaşlar çok yakında var olan 4770K işlemcimi satıp çok üst düzey bir işlemci almak istiyorum. CPU almamdaki en büyük sebep elbeteki oyunlarda daha yüksek FPS almak ancak sadece oyundamı işe yarıyor işlemci, bunu öğrenmek istiyorum. Daha güçlü bir işlemci oyunda FPS artışından başka ne işe yarar?
İşlemci odaklı işleri aynı anda yapabilirsin. Mesela oyun yayını açabilirsin.

Bunları zaten biliyorum mesela oyun oynamacaksam günlük bilgisayar kulanımımda ne işe yarar daha güçlü bir işlemci?

Merhaba arkadaşlar çok yakında var olan 4770K işlemcimi satıp çok üst düzey bir işlemci almak istiyorum. CPU almamdaki en büyük sebep elbeteki oyunlarda daha yüksek FPS almak ancak sadece oyundamı işe yarıyor işlemci, bunu öğrenmek istiyorum. Daha güçlü bir işlemci oyunda FPS artışından başka ne işe yarar?

Eğer yanlış bilgilendirdiysem şimdiden özür dilerim. Bildiğim kadarıyla daha güçlü bir işlemci ile render yapmakta, photoshop, illüstratör gibi programlarda daha yüksek verim alırsınız.

Şu anda kendi işlemcin ile ne yapıyorsan aynı şeyleri daha hızlı yapacaksın. Ek olarak yayın açıp oyun oynama imkanı sağlar güçlü bir işlemci.

Yeni konular

Geri
Yukarı