Daha iyi özelliklerdeki AMD neden Intel'den kötü?

Intel'in tekli çekirdek performansı daha iyi. Güncel oyunlarda da çoğunluk itibariyle bu durum önem arz ediyor. FPS durumuna da yansıyor.
Ben bir hata yaptım mı, yapmadım mı siz söyleyi R5 2600 kullanmak için Gigabyte B450 S2H aldım.
Genelde oyun oynamak ve Render için tercih ettim sizce iyi bir bir karar vermiş oldum mu?
Bir hata yapmadınız. Bütçeniz bu ikili için yeterli gelmişse: 1080p özelinde gayet güzel bir işlemci. Anakart daha iyi alınabilir miydi? Evet. AMD'nin soket konusundaki rahatlığı özellikle bu durumda kendini hissettiriyor. Ama bir sorun yok.

Peki bir soru soracağım.
Bu RAM ile kullanabilir miyim? En fazla 2933 MHz RAM desteklediğini görüyorum.

ram destek.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel'in tekli çekirdek performansı daha iyi. Güncel oyunlarda da çoğunluk itibarıyla bu durum önem arz ediyor. FPS durumuna da yansıyor.

Bir hata yapmadınız. Bütçeniz bu ikili için yeterli gelmişse: 1080P özelinde gayet güzel bir işlemci. Anakart daha iyi alınabilir miydi? Evet. AMD'nin soket konusundaki rahatlığı özellikle bu durumda kendini hissettiriyor. Ama bir sorun yok.

3000-3500 TL aralığında hangi işlemciyi önerirsin 3700X düşünüyordum amacım oyun oynamak Ryzen 5000 bekleyebilirim.

3000-3500 TL aralığında hangi işlemciyi önerirsin 3700X düşünüyordum amacım oyun oynamak Ryzen 5000 bekleyebilirim.
Bence burada cevap aramayın. Bütçenizi ve eğer varsa hazırdaki parçalarınızı da sunarak bir konu açın. Öneriler gelecektir.

10700/10700K daha iyi olur. Özellikle OC'lu 10700K ezer geçer fakat Ryzen 4000 serisini bekleyin. 3700X'in oyun performansı zaten orta segment işlemciler kadar ama tek artısı 8/16 olması bence. 10600K'da özellikle OC yapılınca oyun performansında sollayabiliyor ama Ryzen 4000 serisinde 5800X sanırım oyunda 10900K'yı geçebilmişti ama kesin bir şey yok o yüzden kesinlikle onu bekleyin. Şimdi alacaksanız o fiyata en iyi 10700/10700K var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

i5 9400F ile Ryzen 5 2600'ün oyun testlerine baktım Intel'in özellikleri daha kötü olmasına rağmen nasıl AMD işlemciden daha fazla FPS veriyor, anlamadım.

Eki Görüntüle 688383

Eki Görüntüle 688385
Benim naçizhane fikrim işlemci karşılaştırırken oyun testlerine bakmayın. Oyunlarda fps değerinin belirteci büyük ölçüde ekran kartıdır. İşlemcinin etkisi yoktur demiyorum bakın. Ekran kartı daha ön plandadır yani. İşlemci karşılaştırırken karşılaştırmalı render testlerini incelemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Şunu belirtmekte fayda var, videoda R5 2600'e OC yapılmış. R5 2600 Boost ve tüm çerkirdekler ile birlikte oyunlarda 3725MHz civarında seyrederken, videoda 3899MHz olarak gözüküyor.

Yani i5 9400F ile R5 2600 arasındaki FPS farkı videodakinden daha fazla.

Geri
Yukarı