AMD anakartlar Intel anakartlardan neden daha kötü ?

Cufcufcuf

Hectopat
Daha fazla  
Mesela Intel'in i7 7820X ASUS X299 serisi anakartla 4000 MHz destekliyor ama AMD uyumlu hiç bir ASUS anakart 4000 MHz desteklemiyor bu şirketlerin kendi aralarında anlasmaları mı yoksa ben mi cok bilgisizim? Bu konuda deneyimli abilerim ablalarımın kardeslerimin bilgilerini benimle paylasırsa cok tesekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
O anakart en son çıkan anakart serisinden. Özellikle Workstation için üretildiği için frekanslar tavanda olmalı. Threadripper için de güzel anakartlar bekliyorum ben.

Bu, bu şekilde karşılaştırılacak bir konu değil. X299 serisi ofisler veya ev için üretilmiş Workstation yani İş istasyonu dediğimiz işlemciler için üretiliyor. Ama Z270 serisi Evde kullanmak için yüksek performans sunan parçalar için tasarlanan bir anakart çipseti. AMD Ryzen serisi ev bilgisayarı olmaya yönelik olduğundan dolayı o kadar Extreme MHZ değerlerine gerek yok. Ama AMD Threadripper serisi işlemciler için gelecek olan anakartlarda böyle yüksek MHZ değerleri görebilirsiniz.

Ve sadece MHZ değerine bakarak anakartın kalitesi ölçülmez.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı