Daha iyi oyun deneyimi için monitör mü alınmalı işlemci mi?

KaptaniDerya

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Herkese merhaba öncelikle,

2 haftaya elime 800 TL geçecek. Sorum şu; eski monitör kullanıyorum HDMI to VGA ile bu da input lag vb. Şeylere sebep oluyor. Display portlu 75 Hz bir monitöre mi geçmeliyim yoksa G4560'un sağladığı darboğazdan kurtulmak için 7500 mü almalıyım? Hangisi oyun deneyimini daha çok arttırır? Cevaplarınızı bekliyorum. Çok arada kaldım. Monitör Samsung B2230 ekran kartı 1050 Ti'dır.

Son düzenleyen: Moderatör:
G4560 ve 1050 Tİ sistemimi cazip geldiği için İ3 7100 ile takas ettim. G4560 varken 1050 Tİ için işlemci değiştirilmesi taraftarı değilim. Tercihimi monitör almaktan yana kullanırdım yerinde olsam. Fakat 1050 Tİ ile oyunlarda 75 Hz yakalamak için çözünürlükten değil ama ayarlardan feragat etmek zorunda kalabilirsin. G4560 ile 1050 Tİ darboğazı oyundan oyuna %5 ile %10 arasında değişiyor. Ama sadece işlemciye yüklenen oyunlardan bahsediyorum. Çözünürlük düştükçe darboğaz artıyor tabii ki.

Seçtiğin monitör seni pişman etmez. Monitör linkini örnek olarak mı koydun? Vatan dışında daha uygun fiyata bulunabilir.
Örnek olarak koymadım onu almayı düşünüyorum. 30-40 lira içinde sitelerle uğraşmak veya uzak bir mağazaya gitmek istemiyorum. 100 metre yakınımda Vatan var.

Monitörün 1080P ekran kartın 1050 Ti olduğundan ben monitörü değiştirmen için ortada geçerli bir sebep göremiyorum. Keza işlemcini de değiştirmek için daha güçlü bir ekran kartı alman gerekir ki o zaman değiştirmen gerekir. Yani hepsi birbirine bağlı ilk önce ekran kartını daha sonra yetmezse işlemciyi değiştirirsin. Üst seviye 1080/1080 Ti gibi ekran kartı alırsan ancak işlemciyle birlikte monitörü de değiştirmen gerekir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı