Monitör mü işlemci mi alınmalı?

Ali Kutay

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arada kaldım şu anda kullandığım monitör LG'nin 24inç 75 Hz monitörü. Bilgisayarım ise ekran kartı: RTX 2060, işlemci: AMD Ryzen 5 1600 AF RAM: 8x2 2400MHz.

Bazen Valorant ve CS:GO oynuyorum sabahtan akşama kadar Valorant ve CS oynamıyorum ama diğer oyunlarıma göre fazla oynuyorum. FPS vb. oyunlar oynuyorum monitör olarak 24inç 144-165Hz bir monitör alacağım. İşlemci olarak da şunları düşündüm; AMD Ryzen 5 3600 ve AMD Ryzen 7 2700X. Genellikle oyun oynuyorum ve oyun amaçlı alacağım monitörü de işlemciyi de. Sizce işlemci mi almalıyım yoksa monitör mü almalıyım? sSistemim böyle iyi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
OC ile kullanıyorsan bence hiç işlemciyi değiştirme. 144 Hz monitör ile daha keyif alırsın oyunlardan, iyi monitör oyun kaliteni artırır. Yani monitör.

İşlemcin darboğaz yaşatmıyorsa boşuna masraf etme, darboğaz varsa da işlemcini satıp üzerine koyarak alabilirsin. Benim tercihim monitör olurdu. Çünkü monitör alınca hız değişimini fark edeceksin fakat işlemci değiştirsen bile 75Hz göreceksin bir anlamı olmayacak.

Merhaba arada kaldım şu anda kullandığım monitör LG'nin 24inç 75 Hz monitörü. Bilgisayarım ise ekran kartı: RTX 2060, işlemci: AMD Ryzen 5 1600 AF RAM: 8x2 2400MHz.

Bazen Valorant ve CS:GO oynuyorum sabahtan akşama kadar Valorant ve CS oynamıyorum ama diğer oyunlarıma göre fazla oynuyorum. FPS vb. oyunlar oynuyorum monitör olarak 24inç 144-165Hz bir monitör alacağım. İşlemci olarak da şunları düşündüm; AMD Ryzen 5 3600 ve AMD Ryzen 7 2700X. Genellikle oyun oynuyorum ve oyun amaçlı alacağım monitörü de işlemciyi de. Sizce işlemci mi almalıyım yoksa monitör mü almalıyım? sSistemim böyle iyi mi?
Ortalama FPS 100 ve üzeri ise ve darboğaz olayı yok ise monitör. Bana sorarsan darboğaz oluyorsa ve artan fiyat artışını hesaba kattığımızda işlemci daha mantıklı geliyor.

Bazen Valorant ve CS:GO oynuyorum sabahtan akşama kadar Valorant ve CS oynamıyorum ama diğer oyunlarıma göre fazla oynuyorum. FPS vb. oyunlar oynuyorum monitör olarak 24inç 144-165Hz bir monitör alacağım. İşlemci olarak da şunları düşündüm; AMD Ryzen 5 3600 ve AMD Ryzen 7 2700X. Genellikle oyun oynuyorum ve oyun amaçlı alacağım monitörü de işlemciyi de. Sizce işlemci mi almalıyım yoksa monitör mü almalıyım? Ssistemim böyle iyi mi?

Şöyle deyim size bayağı fark görceksiniz 144Hz'de işlemciyi sonra alıesınız zaten besler 2060ı ugrade gerek yok bence iyice para biriktirin sonra satın OEM alın.(bayağı sonradı için diyorum)

Geri
Yukarı