Daha kaliteli kasa fanları nereye takılmalı?

cyhriaeth

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, kasam Adata XPG Invader, içinde 2 fan var (bir tane önde ve bir tane arkada) ve işlemcim stok fan kullandığım için biraz fazla ısınıyor. Ben de aralıklı zamanlarda 4 adet kasa fanı aldım.

2'si şu ürün: https://www.n11.com/urun/rampage-6c...akce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel

Diğer 2'si de şu ürün: ID-COOLING XF-12025-SD-W 4Pin PWM 120mm Beyaz Kasa Fanı Fiyat

Bu ürünlerden ID-Cooling olan bariz daha kaliteli, bu yüzden hangi fanı nereye takmam gerektiği konusunda kararsız kaldım. Kasanın üst tarafında havayı dışarı üfleyen bir fan bulunmuyor şu anda. ID-Cooling olanları kasanın üstüne takmak mı daha mantıklı olur yoksa Rampage olanları mı? Burada kararsız kaldım ve yardım istiyorum. Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Bence 1 Rampage bir tanesi arkaya diğeri öne. Diğer fanın da bir üste diğeri öne.
Hava giriş çıkışını eşit olacak şekilde ayarlamanız yada çıkışın girişten fazla şekilde ayarlanması yeter onun dışında fanları nereye taktığınızın pek önemi yok.

Üste 2 ve öne 2 şeklinde koymayı düşünüyordum, dediğiniz gibi bir ID bir Rampage koymak bana da mantıklı geldi, üsttekiler havayı dışarı üfleyecek yani exhaust olacak, öndekiler de içeri çekecekler değil mi?

Geri
Yukarı