Sıvı soğutma fanları nereye takılmalı?

Sıvı soğutma ne aldınız. Bu kasaya sadece 120MM lik sıvı soğutma olacaktır. Ön taraf da müsait değil radyatör için.

Şimdi gördüm pardon. Egzoz fan'ın oraya takmanız lazım sizin.

Şuan cok fazla iyi fotoğraf cekemedim ama kasanın içi budur.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-03-23 at 12.48.06.jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-23 at 12.48.06.jpeg
    173,2 KB · Görüntüleme: 37
Bende öyle düşündüm. O Fanı öne alsam 1 2 ay idare etse benı sonra yeni kasa alacağım zaten. Suan pc su haliyle valorantta bile 90 sıcaklık üstüne cıkıyor. Bunu simdilik indirsem sonra yeni kasaya geçeceğim.

Kasanın ön kısmına olursa monteleyebilirsin olmazsa arkadaki egzozu öne geri tak sıvı soğutmayı oraya yerleştir.

Bende öyle düşündüm. O fanı öne alsam 1 2 ay idare etse benı sonra yeni kasa alacağım zaten. Şu an PC su haliyle Valorant'ta bile 90 sıcaklık üstüne cıkıyor. Bunu simdilik indirsem sonra yeni kasaya geçeceğim.

Yalnız çok fazla senin işlemcin neki bu kadar ısınıyor? Bu sıvı soğutmayı taktıktan sonra 30 derece iner diye düşünüyorum.

Yalnız çok fazla senin işlemcin neki bu kadar ısınıyor? Bu sıvı soğutmayı taktıktan sonra 30 derece iner diye düşünüyorum.
i5 9400 f işlemci fanım kırıldıktan sonra idareten dandik birşey almıştım sonra unuttum ben onu kaldı o şekilde burdaki fan zaten pek işe yaramıyor. Birde sanırım kasanın önü kapalı olduğu için öndeki fanlar içeri hava alamıyor sirkülasyon biraz zayıf gibi

İşlemcin AMD ise fanı dikkatli çıkar lütfen sağ sol yaparak yavaşça çıkar yoksa işlemcide beraberinde çıkar yapışık şekilde.

İşlemcin AMD ise fanı dikkatli çıkar lütfen sağ sol yaparak yavaşça çıkar yoksa işlemcide beraberinde çıkar yapışık şekilde.

Intel kullanıyorum elimden geldiğince dikkat ediyorum parçaların hepsine ama bazen işte oluyor :D Sonuç itibariyle egzoz fanı yerine taksam herhangi bir sıkıntı çıkarmaz değil mi?

Geri
Yukarı