"Daha önce açılmış zararlı yazılım tespit edildi' hatası

Kendim izin vermedim hayır. Framework hatası bir şey indikten sonra çıkıyormuş genelde araştırdığım kadarıyla o yüzden şüphelenmiştim.
Düzgün araştırmamışsınız o zaman. Söylediklerimden dolayı yaşıyorsun.

Ben de Kaspersky kullanıyorum. Ekran resmindeki sitelerden birkaç tanesine girmeyi denedim Kaspersky bende de engelledi fakat VirusTotal'de tarattığımda Kaspersky dahil hepsi temiz gösteriyor. @Murat5038 hocam daha iyi bilir ama false positive olabilir mi?

Ben de Kaspersky kullanıyorum. Ekran resmindeki sitelerden birkaç tanesine girmeyi denedim Kaspersky bende de engelledi fakat VirusTotal'de tarattığımda Kaspersky dahil hepsi temiz gösteriyor. @Murat5038 hocam daha iyi bilir ama false positive olabilir mi?
Hayır, VT gibi yerlerdeki tarama sonuçları farklı vendörleri kontrol etmek adına iyi olabilir fakat URL taraması bakımından pek doğru sonuç vermeyebilir. Bu nedenle AV kullanmayanların en büyük tezi olan, ben zaten VT'de taratıyorum mantığı yanlış.

Ben de anlamadım inanın yani bi sorun vardı laptopda çözüm ararken birisinin forumda bıraktığı linke tıkladım ve bum kaspersky olaya el koydu :)

Hayır, VT gibi yerlerdeki tarama sonuçları farklı vendörleri kontrol etmek adına iyi olabilir fakat URL taraması bakımından pek doğru sonuç vermeyebilir. Bu nedenle AV kullanmayanların en büyük tezi olan, ben zaten VT'de taratıyorum mantığı yanlış.
Hocam ben de konu sahibi gibi problem yaşamıştım geçen aylarda kaspersky aynı uyarıyı vermişti farklı bir sitede

‘’Daha önce açılmış zararlı yazılım tespit edildi'’ İşlenmedi​

Yazıyordu pek önemsememiştim bu konuyu görünce benim de içime kurt düştü.İşlenmedi demesi ne anlama geliyor?

Zararlının bulaştığı dosyayı onarma veya zararlıyı silme eylemlerinden birinin gerçekleştirilememesi anlamına geliyor. Bunun birden fazla sebebi var, sistemimde aktif olarak çalışan bir zararlı mevcut diye endişelenmenize gerek yok ki zararlılar için iş bu kadar kolay değil zaten.

Zararlının bulaştığı dosyayı onarma veya zararlıyı silme eylemlerinden birinin gerçekleştirilememesi anlamına geliyor. Bunun birden fazla sebebi var, sistemimde aktif olarak çalışan bir zararlı mevcut diye endişelenmenize gerek yok ki zararlılar için iş bu kadar kolay değil zaten.
Hocam ama resimdeki gibiydi(@Dodo1903 resmini kırptım helal et)Yani sistemimde zararlıdan ziyade bir web sitesi için için diyordu.Resimdeki gibi

Dosya Ekleri

• 537B098C-458D-4042-8557-E16A8E885852.jpeg
    537B098C-458D-4042-8557-E16A8E885852.jpeg
    16,2 KB · Görüntüleme: 57

Geri
Yukarı