Daha önce sattığım oyun hesabını tekrar satmalı mıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen o hesabı satmışsın, artık unut onu. Girip oynaman hiç etik olmaz. Yine isterseniz ulaşıp arada girip oynayabilmenize izni var mı sorabilirsiniz belki. Ama adam hem para yatıracak hem oynayacak ve sen de parası ödenmesine rağmen geri alacaksın? Aşırı saçma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, Eylül gibi 60 liraya Fortnite hesabımı satmıştım. İçinde 15 skin vardı (çoğunluğu Battle Pass skiniydi).

Bugün fark ettim ki sattığım çocuk maili ve şifreyi değişmemiş. Ben de girip bir bakayım dedim, hesabın içinde yaklaşık 50 60 tane kostüm var ama hesabı hiç kullanmıyor artık. Bunu alıp tekrar satsam nasıl olur? İçinde Marvel karakterlerinin hepsi var (planör, kazma, kaplama vs. dahil).

Sattığınız kişiye tekrar ulaşıp sorun hesabı tekrar satıp satamayacağınızı izin verirse satın ama eğer izin vermezse ki hakkıdır, asla böyle bir şey yapmayın hiç etik olmaz ve toplum içinde dolandırıcı olarak tanınmak isteyeceğinizi düşünmüyorum.

Arkadaşlar, Eylül gibi 60 liraya Fortnite hesabımı satmıştım. İçinde 15 skin vardı (çoğunluğu Battle Pass skiniydi).

Bugün fark ettim ki sattığım çocuk maili ve şifreyi değişmemiş. Ben de girip bir bakayım dedim, hesabın içinde yaklaşık 50 60 tane kostüm var ama hesabı hiç kullanmıyor artık. Bunu alıp tekrar satsam nasıl olur? İçinde Marvel karakterlerinin hepsi var (planör, kazma, kaplama vs. dahil).

Hocam nasıl bir cevap bekliyordunuz ki?

Hesabı çalsanız bile karşıdakinin daha az üzüleceğine eminim.
Sonuçta size güvenmiş ve size para vermiş.

Aptal olma. Empati kur. Buraya cevabını düşünerek verebileceğin konuları açma. Bu konunun cevabını düşünerek veremiyorsan da bir doktora görün. Herhalde başıma gelse ailenin her bir ferdi kulak çınlaması problemi yaşıyor olurdu.

Eğer satarsanız siber suç işlemiş olursunuz. Ve satın alan arkadaş sizi siber suçlarla mücadele büro amirliğine şikayet ederse sicilinize işlenir ve geleceğiniz etkilenir.

Adam resmen hırsızlık yapacağım diyor. Modlar neden onaylamış emin değilim.

Çünkü biz burada yazmasak o hırsızlığı yapacak.
Belki yine bizi ciddiye almayıp yapabilir ama neyse :D

Konu sahibi kusuruma bakmasın ama böyle bir soru sorandan ben beklerim açıkçası.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı