Çözüldü Dahili ekran kartıyla normal ekran kartları nasıl karşılaştırılabilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zack25024

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, öncelikle sormak istediğim soruyu karşılayan doğru yeri bulmakta emin olmadığım için konuyu buraya açmakta karar kıldım. Benim kullanmış olduğum bilgisayar dahili ekran kartına sahip bir bilgisayar, daha çok üniversitede kullanmak için almıştım. Modelini verecek olursam: Huawei Matebook D16 2020. ara ara bu bilgisayarla oyun oynamak istiyorum fakat Steam'de oyunların sistem özelliklerine baktığımda kafam karışıyor. Örnek vermem gerekirse, önüme " Kingdom Come: Deliverance" oyunu çıktı, bu oyunun özelliklerine baktığımda ekran kartı kısmında "NVIDIA GPU GeForce GTX 660, AMD GPU Radeon HD 7870" ifadesi yer alıyor. Kullanmış olduğum bilgisayara gelince işlemcisi AMD Ryzen 5 4600H, RAM 16 GB şeklinde kıyaslama yaparken ekran kartı kısmına gelince dahili ekran kartı olduğu için kıyaslama yapmakta zorlanıyorum. Saymış olduğum bu bilgisayarın dahili ekran kartı olduğu için ekran kartı kıyaslaması yaparken bu kıyaslamayı nasıl yapmalıyım?

Çözüm
Hocam Ryzen 5 4600'ün integrated Graphics serisi ne bilmiyorum ama bu site yardımcı olacaktır sanırım. Sisteminizin yetip yetmediğini söylüyor %100 doğruluk garantisi veremem, alternatif olarak YouTube'a örneğin Ryzen 5 4600H integrated Graphics (ya da adı her neyse) kingdom come delivarence benchmark ya da Game test vs yazarsanız performansı görebileceğiniz videolar karşınıza çıkacaktır varsa.

@Sorahan Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Açıkçası teknik konulardan pek anlamadığım için belki yararı olur diye ekran görüntüsü ekledim.
Hocam Ryzen 5 4600'ün integrated Graphics serisi ne bilmiyorum ama bu site yardımcı olacaktır sanırım. Sisteminizin yetip yetmediğini söylüyor %100 doğruluk garantisi veremem, alternatif olarak YouTube'a örneğin Ryzen 5 4600H integrated Graphics (ya da adı her neyse) kingdom come delivarence benchmark ya da Game test vs yazarsanız performansı görebileceğiniz videolar karşınıza çıkacaktır varsa.
Hocam, öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Bahsetmiş olduğunuz siteyi inceledim ve ekran kartı karşılaştırma kısmını ekran görüntüsü olarak ekledim fakat anlayamadığım nokta RAM miktarına 10 GB demesi oldu doğrusu çünkü bilgisayardan baktığımda daha farklı gösteriyor RAM miktarını.

Dosya Ekleri

• Ekran.png
    Ekran.png
    38,4 KB · Görüntüleme: 7
  • ekran kartı.png
    ekran kartı.png
    31,1 KB · Görüntüleme: 10
iGPU bilgisarınızın RAM belleğini tüketir, normal o yüzden.
Anladım hocam teşekkür ederim cevabınız için. Ayrı bir konu açmam gerekli mi tam olarak emin olmamakla beraber şunu da merak ettim doğrusu: Bu sitede ekran kartı sürücüsünün güncel olmadığına dair altta uyarı verdi, ekran sürücüsünü güncelleme işini de tam olarak bilmiyorum. Bu konuda tavsiyeniz var mı acaba?

Anladım hocam teşekkür ederim cevabınız için. Ayrı bir konu açmam gerekli mi tam olarak emin olmamakla beraber şunu da merak ettim doğrusu: Bu sitede ekran kartı sürücüsünün güncel olmadığına dair altta uyarı verdi, ekran sürücüsünü güncelleme işini de tam olarak bilmiyorum. Bu konuda tavsiyeniz var mı acaba?
Ekran kartınız olmadığı için ekran kartı sürücünüzde olmuyor, bu yüzdendir. Bakmayın o siteye boş verin. Bir sıkıntınız yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı