Daire İçi Kablolama Yenileme

Feanorel

Kilopat
Yer
Üsküdar/İstanbul
Dostlar merhaba bundan 9-10 ay önce ADSL olan internet paketimi VDSL bir pakete geçirdim. TürkNet'de 50 Mbps pakete geçiş yaptım fakat internet bağlantım günlerce gelmedi. Bende destek kaydı açtım Türk Telekom saha ekipleri adrese gelip sorunun çözümüne baktılar. Apartmandaki internet kutusuna baktılar ve bana 50 Mbps hızı alamayacağımı, en fazla 30 Mbps alabileceğimi söylediler. Gerçekten de 30 üstüne çıkınca bağlantım kopuyordu, sebep olarak daireye gelen kablolamanın eski olduğunu ve değiştirmem gerektiğini söylediler. Apartmana 50 Mbps hız gelmekte fakat daireye 30 Mbps ulaşabilmekte. Sorun şu ki ben nereden nasıl kime bu kablolamayı yenileteceğimi bilmiyorum. 2 gündür daire içi kablolamayı yenilemeyi düşünüyorum. Kendim yapabilir miyim, yoksa elektrikçi falan mı gerekiyor?

KS
Feanorel

Feanorel

Kilopat
Yer
Üsküdar/İstanbul
KS
Feanorel

Feanorel

Kilopat
Yer
Üsküdar/İstanbul
Ondan emin değilim. Oradaki açıklamalarda faturaya yansıtabilme gibi bir yazı okumuştum. Yine de bir müşteri hizmetlerini arayarak ya da yetkili bir şubeye giderek sorabilirsiniz.
Tamamdır, teşekkür ederim.

Ulunay

Gigapat
50₺ ekip çağırma ücreti +40₺ iç tesisat desteği + metre başına kablo masrafı olması lazım.

Elektrikçiden ucuza geleceğini düşünüyorum. Bu hizmetten yararlanmak için TT altyapısı üzerinden istediğini firmadan hizmet alabilirsiniz. Sorun olmayacaktır.

KS
Feanorel

Feanorel

Kilopat
Yer
Üsküdar/İstanbul
50₺ ekip çağırma ücreti +40₺ iç tesisat desteği + metre başına kablo masrafı olması lazım.

Elektrikçiden ucuza geleceğini düşünüyorum. Bu hizmetten yararlanmak için TT altyapısı üzerinden istediğini firmadan hizmet alabilirsiniz. Sorun olmayacaktır.
Anlaşılan 100 TL geçecek gibi, elektrikçilerde 100 civarı yapıyorlar zaten. Dediğiniz gibi TT ekibi çağırmak daha iyi.

Tortue

Megapat
Kendiniz de yapabilirsiniz. Elektrikçiden bir CAT-6 kablo alın bir ucuna RJ11 telefon jakı çaktırın diğer ucu zaten Ankastre'ye bağlanacak.

KS
Feanorel

Feanorel

Kilopat
Yer
Üsküdar/İstanbul
Kendiniz de yapabilirsiniz. Elektrikçiden bir CAT-6 kablo alın bir ucuna RJ11 telefon jakı çaktırın diğer ucu zaten Ankastre'ye bağlanacak.
Nasıl yapacağımı bilmiyorum maalesef. Bildiğiniz bir rehber yada video var mı ?

Tortue

Megapat

Yeni konular

Yukarı