Daireye internet kablosunu çekmek kimin sorumluluğunda?

Aurora1

Hectopat
Yer
Güney Kore
Şimdi ben internet için başvuru yaptım. Dün eve birisi geldi sadece modemi kurdu ve binaya kablo çekilmemiş siz elektrikçi bulup çektirirsiniz dedi.

Ben bugün bu işlerden sorumlu bir telefoncuya sordum dedi ki servisin yapması lazım direkten size kablo çekecekler falan dedi. Şimdi bu kabloyu normal bir elektrikçi yapamaz mı?

Ayrıca direkten niye kablo çekiliyor ki? Benim bildiğim kutular olur onlardan çekilir kablo. Sorgulama yapıldığında altyapı var gözüküyor ayrıca yan dairede internet var neden direkten kablo çekiyoruz?

Bina yeniyse müteahit teslim etmeden önce çekmesi gerekiyor. Yani daireden apartman kutusuna kadarki kısmı. İSS lerin apartman kutusuna kadar internet getirme yükümlülüğü var. Dairene kadar getirmek zorunda değil. Dairenden kutuya kadarki kablo kalitesi, kabloda ek varsa o bütün kaliteyi etkileyen etmenler daire sahibi sorumluluğunda.

Binada ankastre kutusu yok mu?
Valla saçma sapan işler ya. Türk Telekom'a başvurduk altyapı var internet bağlatabilirsiniz dediler,internetten sorgulama yapınca da gözüküyordu şimdi yine yok gözüküyor. Eve internetle alakalı birisi gelse altyapı ortadan kayboluyor. Sinirim bozuldu valla. Yan daire nasıl alıyor hâlâ anlamadım gerçi. Onlara çatı katından gidiyor sanırım internet kablosu oraya çıksam kaynağını bulur muyum acaba?

Valla saçma sapan işler ya. Türk Telekom'a başvurduk altyapı var internet bağlatabilirsiniz dediler,internetten sorgulama yapınca da gözüküyordu şimdi yine yok gözüküyor. Eve internetle alakalı birisi gelse altyapı ortadan kayboluyor. Sinirim bozuldu valla. Yan daire nasıl alıyor hâlâ anlamadım gerçi. Onlara çatı katından gidiyor sanırım internet kablosu oraya çıksam kaynağını bulur muyum acaba?
Şaşırtmıyorlar ne diyelim? 😂

Sizin sorumluluğunuzda olması lazım. Bizim dairemize de çekmek için elektrikçi çağırmanız lazım dediler. Elektrikçi bana göre fazla ücret talep edince internetten fiber kablo sipariş edip apartman yönetiminin izni ve bilgisi ile kendim çekmiştim. Kabloyu çekmeniz yetiyor içlerindeki jakları Türk Telekom'dan gelen servis halletmişti.

Geri
Yukarı