Dal seçimi: Web programcılığı veya Veri tabanı programcılığı ?

Bora1

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba,
10.sınıf bilişim teklonojileri bölümü öğrencisiyim.
Bu sene sonunda tercih yapmalıyım okuduğum okulda dal olarak sadece,
Web programcılığı
Veri tabanı programcılığı bulunmakta.
Hangisini seçeceğim hakkında çok kararsızım sizin önerileriniz nelerdir ?
Hangi dalda daha iyi işler çıkartılabilir ?
Hangi dalda daha çok para kazanılabilir ?
Biliyorum bu meslekte nekadar çok çalışırsanız okadar para kazanırsınız.
Bende bu meslek alanını istemeseydim böyle kabullenmeseydim en baştan hiç girmezdim şuan gayet memnunum dersler basit.
Farklı okullarda farklı dallar var geçiş yapabilirim. Dallar
Ağ işletmenliği
Bilgisayar teknik servisi
Önerilerinizi bekliyorum.
Teşekkürler.

Veritabanı programcılığı daha zordur. Kafamı çalıştırırım, kendimi geliştiririm dersen veritabanı programcılığı derim. Çünkü veritabanı gören bir kişi iki dalında derslerini öğrenmiş oluyor. Şöyle açıklayım; Biz C# görmeye başladık. Daha sonra ASP.NET'e geçecektik. Bunun için HTML v.s öğretildi. Web programcılığında HTML ile başlanıp ASP.NET'e geçildi. Tercih senin, hangi alanı seçersen seç kendini geliştirmen gerek.

Sana şöyle diyeyim ileride iyi bir veritabanı programı yaparsan hem iyi para hem de şan olarak geri döner sana. Bir tanıdığım Türk Telekom'da çalışıyor. Şu anda TT'de kullanılan veri tabanı programının ilk halini programladı. Patent vs. Almadığı için para alamadı ama TT'nin genel müdürü bile adınından bahsetti. Şu an bu tanıdığım TT'nin bir şubesinin yüksek mertebesinde.

Ama benim kişisel seçimin web programcılığı olurdu.

Şuan 12. sınıf öğrencisiyim. Veri tabanı dalını seçtim.

Ne güzel, ben de veri tabanını seçmek istiyorum ama diğerleri de iyi. :D Gerçi 4 dal var da, teknik servis hariç 3'üne de ilgim var. Ağ da, Web de, Veri tabanı da güzel. Veri tabanı zor mu? Yani bu dalda iyi olmak için şu Programlama Temelleri dersinin belli bir seviyede iyi olması gerekir mi? Programlamaya ilgim var, veri tabanı da ilgi çekici geliyor bu sebeple, dersim de kötü değil

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı