Veri tabanı Programcılığı hakkında bilgi

fireofsun

Hectopat
Daha fazla  
Sorum başlıktaki gibi. Meslek lisesi Bilişim teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Seneye dal seçeceğim ve de içimden veri tabanını seçmek geliyor. Veri tabanında okuyan birisi varsa 11. sınıfta kaç dersi var, konuları nasıl, hangi programlama dillerini göreceğim, dersleri kaç saat gibi vb. konular hakkında bilgi verebilir mi? Teşekkür ederim.

Merhaba, veri tabanı meslek lisesinde gösterildiği basit bir şey değildir. Basit query çalıştırmak ile hiç bir yere varılmaz. Bilgisayar mühendisliği popüler ilgi alanlarındandır. Kendini geliştirecek ve üstünü mühendislik lisansı ve hatta master ile süsleyeceksin kesinlikle seç derim ama benim öyle bir hayalim yok diyorsan. web programcılığı gibi php ve ajax , mysql temellerinin verildiği bir alan seç derim

Merhaba, veri tabanı meslek lisesinde gösterildiği basit bir şey değildir. Basit query çalıştırmak ile hiç bir yere varılmaz. Bilgisayar mühendisliği popüler ilgi alanlarındandır. Kendini geliştirecek ve üstünü mühendislik lisansı ve hatta master ile süsleyeceksin kesinlikle seç derim ama benim öyle bir hayalim yok diyorsan. web programcılığı gibi php ve ajax , mysql temellerinin verildiği bir alan seç derim
Merhaba. Mühendis olmak gibi bir isteğim yok şu anlık, programcılık eğitimini lise sonuna kadar devam ettirip gerisini kendim tek başıma ilerletmek istiyorum. Programlama Temelleri adında bir ders var lisede, sayı dönüşümleri, algoritma / akış şeması ve C# içerikli konuları olan bir ders bu. Konularını da sırasıyla yazdım bu arada. C#'ı 10. sınıfın sonuna kadar belli bir şekilde öğretiyorlar. Eski okulumda bu derse giren hocam dal seçiminde "Programlama Temelleri iyi olan, seven ve kendine güvenen veri tabanına, gerisi ise web'e gitmeli" diye bir öneride bulunmuştu. C#'ı anlıyorum, Programlamada da başarılıyım. Bu mantıkla da az buçuk yola çıktım sayılabilirim. Veri tabanına da ilgim var ciddi anlamda, C#'ın geri kalanına da devam edebilirim diye biliyorum bu dalda. Ama ders konularını, derslerini ve saatlerini merak ediyorum. Farklı kaynaklardan bakıyorum ama farklı farklı olup birbirine benzeyen çok bilgi çıkıyor.

Son düzenleme:
Ders içeriklerini buradan incelemeni öneririm. Dersler sana temeli verir. Sen üzerine gider isen çok iyi yerlere gelirsin. Ama sürekli çalışmak gerek. Sürekli alıştırmalar ve pratikler yapmak gerek. Basit bir program ile başla. Sonra onu geliştir ve ilerletmeye çalış. Basit bir stok programı ile başla. Onu geliştir. Üzerinde 3-4 ay çalış. Başka arkadaşların ile ortak projeler yapmaya çalış. Başarılar dilerim.
http://antalyaeml.meb.k12.tr/meb_iy...jileri-alan-veri-taban-programclg_249074.html

Ders içeriklerini buradan incelemeni öneririm. Dersler sana temeli verir. Sen üzerine gider isen çok iyi yerlere gelirsin. Ama sürekli çalışmak gerek. Sürekli alıştırmalar ve pratikler yapmak gerek. Basit bir program ile başla. Sonra onu geliştir ve ilerletmeye çalış. Basit bir stok programı ile başla. Onu geliştir. Üzerinde 3-4 ay çalış. Başka arkadaşların ile ortak projeler yapmaya çalış. Başarılar dilerim.
T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ANTALYA / MURATPAŞA / Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Teşekkür ederim, bakmıştım buna da ama 11. sınıfta Mesleki Yabancı Dil yok diye biliyorum ben. Eski okulumdaki veri tabanı 11. sınıf derslerinde Nesne Tabanlı Programlama ve Veri tabanı vardı tek. 12. sınıfı bilmiyorum fakat. Kendimi geliştirmek için gitmek istiyorum bu dala, üzerine de gitmek isterim :D Nasıl bir yol izleyeceğimi belirlemedim daha ama halledeceğim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı