Dalgalanan internet ve kopma

ANIL K

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, 24 Mbps download 2-3 Mbps upload adlı paketteydim (Türk Telekom) fakat 50Mbps'lik pakete geçtim. Daha sonrasında 26Mbps kadar hız aldım. Bunu Türk Telekom'a bildirince ekip gelip iç tesisatın yenilenmesi gerekli dedi ve bende dedikleri gibi yeniledim. 50Mbps'lik download 8-9Mbps upload hızı alıyorum fakat olay tam burada başlıyor. 10- 45 dakika arasında modem kendine res atıyor gibi ( tam atmıyor, bağlantı kesiliyor ve anında geliyor Max 6-7 saniye). Bu durumun nedeni ne olabilir? Çözüm yolu sunabilecek var mı? Modem arayüzüm aşağıdaki gibidir...

U1Pk7k.png

Son düzenleyen: Moderatör:
-Fiziksel bağlantında bri sorun olabilir. İnternet sağlayıcın senin bağlantını binana gelen kablonun binadaki değil kendi panosundaki ucuna kadar takip edebilir. Geri kalan kablolama hasarı/arızası uzaktan tespit edilemez.Modeme bağladığın Dsl kablosunun sağlamlığı tabip edebildiğin en uzak noktaya kadar takip et ve kapı açıp kaparken vb. işlemlerde kopma oluyor mu yani istenmeyen etkilerle tetiklenen bir temassızlık varmı emin ol.

-Farklı bir modem dene. Modeminde birçok farklı sorundan ötürü ısınma, gelen giden paket trafiğinin yoğunluğundan ötürü servis yenilemesi ( eğer modemin tamamen restart olmuyor sadece dsl sinyalin gidip-geliyr gibi oluyorsa servisi yeniliyordur.) gibi aksiyonlarla çalışmaya devam eder.

-İnternet sağlayıcına bu durumu bildir. Mümkümse kesilme anında ara. Senin geriye dönük en az 10 son bağlantı bilgine erişebiliyorlar. Sorun tamamen sana sağladınkalrı konfigürasyonda olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı