Dalgalı FPS değerleri

kullanilmiyorr

Hectopat
Merhaba. Herhangi bir oyunda fark etmeksizin, ilk başlarda 60 FPS sabit alırken 30 35 saniyeliğine FPS'im 25'lere kadar düşüyor daha sonra tekrar 60'a çıkıyor. İşlemcim 75-85 civarında geziyor ısı olarak. Şu anlık içini açıp temizleme veya termal macun sıkma gibi bir durumum yok. Eğer ısıdan kaynaklıysa nasıl düzeltebilirim? Altına kitap koyup biraz yüksekte tutmak vs işe yarar mı? Veya ısıdan değilse neden kaynaklanıyor olabilir? Ekleme: Laptop kullanıyorum.

Sistem özelliklerinizi ve oyun içi işlemci ekran kartı ve RAM kullanım değerlerini atar mısınız?
i5-8250U
4 GB RAM (DDR4, 2433 MHz)
940MX
120 GB SSD

Oyun içi işlemci kullanımı %40 ile %50 civarı. Derecesi ortalama 84 derece. Ekran kartı bazen %40'lara düşüyor sonra %100 oluyor. Isısı oyundayken 60 derece civarı. RAM kullanım değeri oyunun ise 948 MB. Boşta 400 MB RAM kalıyor.

Oynadığınız oyun nedir sanki RAM darboğazı yaşanıyor gibi. 4 GB RAM Windows 10 için bile az.
Drakensang Online MMORPG oyunu. 4 GB RAM daha sonradan eklettireceğim zaten. Şuan eklettiremiyorum. Sizce ısıdan olabilir mi? 84 derece çok makul gelmedi bana ama. Düzeltme şansım da yok gerçi şuanlık.

Ve bu sadece bu oyunda değil, Minecraft'ta shader varken vs. de oluyor.

Drakensang Online MMORPG oyunu. 4 GB RAM daha sonradan eklettireceğim zaten. Şu an eklettiremiyorum. Sizce ısıdan olabilir mi? 84 derece çok makul gelmedi bana ama. Düzeltme şansım da yok gerçi şu anlık.

Ve bu sadece bu oyunda değil, Minecraft'ta shader varken vs. de oluyor.

Arkadaşın dediğini yapabilir ya da en basitinden gidip laptop soğutucu da alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı