Dambılın normal bir ağırlıktan farkları nelerdir?

En basitinden dumbell şınav, bunu yapamazsınız su şişeleri ile, kitapları üst üste koyup yapıyordum, o zaman da kayıyordu. Kum dolu dumbell ile yapacaksanız da köşeli bir dumbell tercih etmenizi öneririm, diğer türlü de yuvarlak olduğu için kayıyor. Su şişeleri ile dumbell squat yapmak da hayli zor oluyor, büyük olduğu için. Basitinden başka bir örnek vereyim, kırılma, kopma tehlikesi epey yüksek. Çantaya kitap doldurarak yaptığım dönemde çanta kaç kere koptu sayamadım. Halter kısmında belki çanta kurtarabilir ama dambılın alternatifi şişe değil maalesef, ya kendiniz yapacaksınız (adam akıllı), ya da satın alacaksınız. Genellikle yaşadığım sorunlar büyüklüğünden kaynaklıydı, aklıma pek gelmedi, gelenleri söyledim zaten.
Doğru söylüyorsunuz hocam su şişesinin kayması filan bazı hareketlerde sakatlanmalara yol açabilir.Kaş yapalım derken göz çıkartmayalım.Belki squat gibi hareketlerde işe yarar ama çoğu harekette küçük, büyük pek çok soruna yol açabilir. Bu yüzden dediğiniz gibi en azından kum dolu köşeli bir dambıl almak en mantıklısı.

Geri
Yukarı