Dandik bir Frisby 600W PSU ne yapabilir?

Hocam korumalı priz alırsanız ömrünu uzatırsınız fakat prize takarsanız en ufak yüksek akımda çöp.
En fazla bunu yapabilir:

Eki Görüntüle 764177

Şaka bir yana, değiştirin. Gün gelince sisteme hatta size bile zarar verebilir.
Aslında doğru 3 defa anakart bozdum sebebi psuymuş değiştim eski psumla kafam rahat fakat bununda fan sesi biraz sesli.

Elimde Frisby 600W +80 PSU var. Sistem 1660 Super R5 2600'lü bir sistem.

Sizin yorumlarınızı görünce içim hiç rahat etmiyor, sistemi de upgrade etmeyi düşündüğümden değiştirsem mi hemen diyorum. Şu anki kullanım ile ne yapabilir ki? Daha 7 aylık bir PSU. Sorunu uzun vadede mi çıkarabilir yoksa hemen çıkarabilir mi? Elektrik kesintisi olduğu zamanlar risk daha mı fazla? Önerdiğiniz PSU'lar High Power gibi pahalı PSU'lar. Çok pahalı geliyor.

Dostum bir gider, iki gider.
3. sünde patlar o sistem.
Bu arada patlar dediğimde cidden patlar, ekran kartı falan kalmaz.

Yok dostum evi havaya uçurur hatta apartmanı kökünden söker.

Dostum ne boş yaptın, üsteki Yorumunu'da okudum. Milletimiz bilmediği bir konu hakkında çok konuşuyor. Hele türkiye'de elektrik sistemi o kadar kötü ki durmadan elektrik gidip gelebilir.
Bir anda gidip gelenler var ya hani.
İşte o patlatıyor bilgisayarı :)
ben patlatıyor dediğimde atom bombası falan sandın galiba?
Yanar demek istiyorum.

Dostum bundan 5-10 yıl önce marka PSU mu vardı? Sorsana bu forumda kim hayatında kaç kez Frisby, Gamepower, Rampage PSU kullanmış? Ağzı olan konuşuyor. Evinde sık sık elektronik alet bozulmuyorsa ve topraklama varsa endişe etme.

6 Aydir Rampage PSU kullaniyorum. Buraya paylasmak için bozulmasini veya patlamasini bekliyorum.

Cooler Master PSU var bende iki kere güç kaynağı kablosu yaktı. Önceden Vento diye bir marka kullanıyordum bilgisayarı çok zorlamama rağmen bir şey olmuyordu. Teknoloji şans işi.

Dostum ne boş yaptın, üsteki Yorumunu'da okudum. Milletimiz bilmediği bir konu hakkında çok konuşuyor. Hele Türkiye'de elektrik sistemi o kadar kötü ki durmadan elektrik gidip gelebilir.
Bir anda gidip gelenler var ya hani.
İşte o patlatıyor bilgisayarı :)
ben patlatıyor dediğimde atom bombası falan sandın galiba?
Yanar demek istiyorum.

Bildiğin alev mi çıkar kasadan? Yoksa fıss diye ses çıkar koku mu gelir? Anakartta akım koruması var. Ben daha şikayet okumadım Frisby PSU patladı diye.

Yok dostum evi havaya uçurur hatta apartmanı kökünden söker.

Hocam abartıyorlar mı? Sistemdeki diğer parçalr hasar alır mı?

Geri
Yukarı