Darboğaz nasıl anlaşılır?

merhabalar.. ben masa üstü bilgisayarımı zamanla parça yükseltmesi yaptım bütün parçaları zamanla yükselttim yanlızca anakart ve işlemcim eski.. darboğaz var mı yokmu pek anlamıyorum aida64 ile sistem raporu oluşturdum yardıma ihtiyacım var.. teşekkürler şimdiden.
sorun olarakta oyunlara çok geç giriyor ve bilgisayarçok geç açılıyor geç kapanıyor 3 kere format attım yinede aynı. yanlız formatı atar atmaz yavaşlamıyor formattan sonra oyunlarımı felan kuruyorum driver leri kuruyorum sonradan pc aşırı yorgun oluyor çok geç işlem yapıyor işlemcinin kremini felan güzelce silip deiştirdim..

raporu nasıl yüklüyoruz bulamadım.
++++++++

Son düzenleme:
Merhabalar bende AMD A8 işlemci var. Yakın zamanda GTX760 aldım oyun veya sekme açtığımda CPU 80 100 arası oluyor GPU'da 50 60tan yukarı çıkmıyor sonra ekran kartının fanı çok hızlı dönmeye başlıyor buradaki sorun işlemci ekran kartını beslemediği içinmi darboğaz yapıyor eğer öyleyse GTX760'a uygun işlemci önerir misiniz? Ve GPU sıcaklıgı 85 fan hızıda 100'e kadar çıkıyor.

Son düzenleme:
Darboğaz işlemcinin, ekran kartına yetişememesi demek. Eğer ekran kartının saniye başına ürettiği kare sayısı çok yüksek değerlere ulaşırsa işlemci bunu karşılayamamaya başlar.

merhaba
lenovo z580
i5-3210m
intel hd 4000
nvidia gt 635m
8gb ddr3 ram
sistem bu şekilde egpu ile harici ekran kartı takıcam ben darboğaz sorunu yaşarmıyım ? sipraiş verdim ekran kartını msi gtx 1650 super ?

Sonuç bu çokmu kötü
Adsız.png

Ütopik bir işe kalkışmışsın açıkçası dostum. Kart eline ulaşmadıysa siparişi iptal ettir tavsiyem. Masaüstü PC toplamayacaksan yazık olur parana.

Geri
Yukarı